Az Atomerőmű KSC Szekszárd négy ponttal verte a belga Basket Hema SKW együttesét az Európa-kupa csoportkörének nyitó fordulójában. A KSC ötvenkilenc pontjából Ivana Dojkic (28 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz, 8 labdaszerzés) és Marie Ruzicková (18 pont, 6 lepattanó) együtt negyvenhatot (!) jegyzett.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA I-CSOPORT, 1. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – BASKET HEMA SKW 59-55 (17-15, 17-6, 10-15, 15-19)
Szekszárd, 1000 néző. Vezette: Ninkovics (szerb), Katic (horvát), Mikulic (horvát).
SZEKSZÁRD: Studer Á., DOJKIC 28/3, Theodoreán 3/3, McCall 4, RUZICKOVÁ 18. Csere: Bálint 6, Kiss, Daniel, Studer Zs. Edző: Djokics Zseljko.
SINT-KATELIJNE-WAVER: Ramette 7/3, De Meyer 11/3, Maesschalck-Cornand 8/6, Be. Massey 1, BI. MASSEY 12. Csere: Vervaet 7/3, Ouahabi 7/3, Vielfont 2, Omeonga-Djamba, De Vooght. Edző: Arvid Diels.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4-4. 6. p.: 9-6. 9. p.: 11-15. 12. p.: 21-17. 15. p.: 26-17. 18. p.: 31-19. 21. p.: 34-21. 24. p.: 36-23. 27. p.: 44-25. 30. p.: 44-36. 33.p.: 46-43. 36. p.: 53-51. 38. p.: 57-51.
Kipontozódott: Be. Massey (34. p.), Theodoreán (40. p.).
Djokics Zseljko: – Amit ki lehetett hagyni, azt kihagytunk. Úgy sikerült megnyernünk ezt a kevésbé szép, de annál inkább kemény mérkőzést, hogy nem igazán volt olyan játékos, akire építeni lehetett volna támadásban.
Arvid Diels: – Az első félidőben védekezésben nem tudtuk felvenni a versenyt a hazaiakkal, s emiatt nagy előnyt tudtak szerezni. A szünetben rendeztük a sorokat, de ez is csak egy szoros végjátékra volt elég. Fiatal csapatunk van, célunk, hogy játékosaink minél többet fejlődjenek.

Képek: Jantner Zsolt