Több mint egy hónapnyi kihagyás után 114-66-ra győzött az Atomerőmű KSC Szekszárd a PINKK-Pécsi 424 ellen. A zárt kapus találkozón Bálint Réka (22/6) és Goree Cyesha (21) bizonyult a legeredményesebb hazai játékosnak.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 11. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – PINKK-PÉCSI 424 114-66 (26-17, 28-14, 28-13, 32-22)
Szekszárd, zárt kapuk mögött. Vezette: Cziffra, Ádám, Kovács.
SZEKSZÁRD: Theodoreán 6/6, Miklós, Skorics 12, Zele 5/3, GOREE 21. Csere: Studer 12/6, BÁLINT 22/6, FRISKOVEC 15/9, Renczes 5/3, SZABÓ 14/6, Gereben 2. Edző: Djokics Zseljko.
PÉCS: Vorpahl 22/6, Szücs 14/9, Borbás 1, Demeter 11, Sarauskaite 6. Csere: Pucz 4, Jáhni, Tenyér 3, Zsilinszki 5/3, Horváth Zs. Edző: Vanja Miljkovic.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7-4. 9. p.: 16-15. 12. p.: 30-17. 15. p.: 43-19. 17. p.: 50-20. 24. p.: 67-38. 28. p.: 74-41. 34. p.: 93-54. 38. p.: 108-62.
Kipontozódott:
Djokics Zseljko: – Nyertünk, senki sem sérült meg és újra bajnoki meccset játszhattunk – ez a legfontosabb. Ilyen hosszú kihagyás után mindenkinek szüksége van a játékpercekre, igyekeztem ezeket okosan elosztani. Jó, hogy száz pont felett dobtunk, de annak nem örülök, hogy hatvan felett kaptunk. A lányok sok energiát beletettek a mérkőzésbe, a koncentrációnkon viszont javítanunk kell, mert kemény találkozók várnak ránk.
Vanja Miljkovic: – Egy hónappal ezelőtt játszottunk legutóbb, és a csapatunkból – a stábtagokat is beleértve – csak egyetlen játékos van, aki nem kapta el a koronavírust. Négy játékosomat el sem tudtam hozni, ketten pedig először játszottak tizenöt perc felett az idényben, nekik ez nagy élmény volt. Tudom, hogy mindez nem mentség, mert aki a pályán van, annak mindig a maximumot kell nyújtania. Dolgozunk tovább!