Négy pont híján százat dobva magabiztos győzelmet aratott az Atomerőmű KSC Szekszárd a Vasas Akadémia ellen. A hazaiaknál a kezdőként pályára lépő Gereben Lívia 15 pontot, 3 lepattanót, 5 gólpasszt és 2 labdaszerzést jegyzett.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 13. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – VASAS AKADÉMIA 96-69 (18-13, 28-17, 25-24, 25-15)
Szekszárd, zárt kapuk mögött. Vezette: Papp, Kovács, Varga-Záray.
SZEKSZÁRD: Studer 6, Miklós 11/3, GEREBEN 15, MCCALL 11, GOREE 14. Csere: Szabó 7/3, Krnjics 2, Zele 2, Bálint 6, Friskovec 12/6, Renczes, Theodoreán 10/6. Edző: Djokics Zseljko.
VASAS: Szmailbegovics 3/3, TÓTH 19, Bach 10, Madár E. 4, FRASER 21. Csere: Madár K. 2, Mudra, Szerencsés 10/3, Hizsnyik, Altmann. Edző: Milos Pavlovics.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7-2. 6. p.: 14-6. 9. p.: 18-12. 12. p.: 22-13. 16. p.: 36-24. 18. p.: 42-26. 23. p.: 56-36. 27. p.: 65-46. 30. p.: 71-54. 33. p.: 77-56. 38. p.: 90-63.
Kipontozódott:
MESTERMÉRLEG
Djokics Zseljko: – Egy héten belül a harmadik mérkőzésünket játszottuk, ami azt jelenti, hogy sok időnk ezúttal sem volt a gyakorlásra. Arra használtuk fel ezt a találkozót, hogy néhány variációs lehetőséget próbáljunk ki mind támadásban, mind védekezésben. Voltak biztató jelek, külön örülök Gereben Lívia játékának, de az is megmutatkozott, hogy van még miben fejlődni, elsősorban védőoldalon kell több lepattanót szereznünk. Jövő héten remélhetőleg újfent sűrű lesz a programunk, ezért fontos lesz a regeneráció.
Milos Pavlovics: – Ahogy előre sejtettük, nagy iramú mérkőzés volt, amelyen a Szekszárd kihasználhatta a padja hosszúságát és középjátékosai erőfölényét. Jelen pillanatban nem állunk készen arra, hogy felvegyük a kesztyűt egy ilyen erős csapat ellen, hiszen rengeteg sérültünk van. Sajnos csak ennyire futotta, nem tudtuk jobban nyomás alá helyezni a házigazdát. Most a regenerálódás lesz a középpontban, illetve fel kell készülnünk az előttünk álló nagyon fontos mérkőzésekre.