Az elmúlt szezon kilencedik helyezettje, az E.ON ELTE BEAC vendégeként kezdtük meg 2022/2023-as szezont, ahol sajnos meglepetés vereséget szenvedtünk. A hazaiaknál a 28 pontot, 6 lepattanót, 4 gólpasszt és 6 labdaszerzést jegyző Morgan Green tarthatatlannak bizonyult.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 1. FORDULÓ
E.ON ELTE BEAC – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 71-66 (12-16, 18-17, 18-18, 23-15)
Gabányi-sportcsarnok, 350 néző. Vezette: Goda, Varga-Záray, Major.
BEAC: GREEN 28/9, ANGYAL 19/3, Orosz, Juhász, VOJTULEK 16. Csere: Tóth 3, Koch, Radócz 5/3, Milkovics, Katona. Edző: Mészárosné Kovács Andrea.
SZEKSZÁRD: Studer 5/3, BOROS 9, VIVIANS 18/6, Bálint, Goree 11. Csere: HEBARD 15, Wallace 7/3, Holcz, Mányoky 1, Horváth. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2-8. 7. p.: 9-10. 12. p.: 17-20. 17. p.: 23-26. 23. p.: 38-33. 28. p.: 46-47. 33. p.: 57-53. 38. p.: 67-62.
Kipontozódott: Goree (40. p.).
Mészárosné Kovács Andrea: – Rendkívül büszke vagyok arra, hogy a csapat negyven percen keresztül tudott küzdeni, nagyon akartuk ezt a győzelmet, és végig hittünk benne. Legyünk reálisak, ez a Szekszárd most verhető volt, látszik, hogy még alakulóban van. Ettől függetlenül mi voltunk azok, akik éltünk a lehetőséggel. Volt néhány extra egyéni teljesítmény, de örülök, hogy a lányok mind elhitték, tudnak győzni. Büszke vagyok a játékosokra!
Djokics Zseljko: – Nem véletlenül mondtam, hogy még alakulóban vagyunk. Csak csapatként lehet meccset nyerni, egyénileg nem. Ettől jelenleg messze vagyunk, nem alakultak még ki a játékoskapcsolataink. Jár a gratuláció a BEAC-nak, játékosai szenzációsan harcoltak, ahogyan azt a modern kosárlabda kívánja, és sok hibára kényszerítettek minket. Nagyon rossz százalékkal dobtunk, minden összejött, ami a vereséghez kellett. Nincs sok időnk ezen keseregni, három nap múlva már a következő találkozó vár ránk.