Bár a félidőben még huszonegy ponttal vezetett az Atomerőmű KSC Szekszárd a Ludovika-FCSM Csata ellen, a fővárosiak a második húsz percben feljavultak, így végül szoros, 63-69-es vendég győzelem született. Djokics Zseljkoék az elődöntőben – pályahátrányban – a Győrrel találkoznak majd.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT RÁJÁTSZÁS NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
LUDOVIKA-FCSM CSATA – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 63–69 (11–25, 12–19, 27–13, 13–12)
CSATA: HORVÁTH 11/3, Böröndy 3, LELIK 10/3, Mányoky 9/3, ZEMPARE 12. Csere: Hegedűs 10/6, Angyal B. 6/3, Angyal N. 2, Toman, Gyöngyösi. Edző: Tursics Krisztián.
SZEKSZÁRD: STUDER 9/3, Theodoreán 3/3, SKORICS 13, BONNER 10/3, Goree 11/3. Csere: FRISKOVEC 11/6, ZELE 11/3, Gereben, Bálint, Miklós 1. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0-10. 6. p.: 6-20. 12. p.: 15-25. 17. p.: 19-34. 23. p.: 34-47. 27. p.: 45-52. 33. p.: 57-57. 36. p.: 57-64. 38. p.: 59-69.
Kipontozódott: Zele (39. p.).
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Szekszárd javára.
Tursics Krisztián: – A felzárkózás sok energiánkat elvette, de külön örülök annak, hogy a fizikailag sokkal erősebb Szekszárd ellen több lepattanót sikerült szereznünk. A további meccseken viszont az eladott labdák számát csökkentenünk kell, ha nyerni akarunk.
Djokics Zseljko: – Örülök, hogy bejutottunk a legjobb négy közé. Az első félidőben kiválóan játszottunk, huszonegy pontos előnyre tettünk szert. Dicséret illeti a Csatát is, amely nemcsak szorossá tudta tenni a meccset, hanem sikerült egyenlítenie is. Nagyon úgy fest, hogy nekünk a nehezebb mérkőzések fekszenek, mint ez.