Mivel a koronavírus-világjárvány miatt idén az Országos Jamboree-k nem kerültek megrendezésre, klubunk pénteken és szombaton a Szekszárd Városi Sportcsarnokban rangos tornát rendezett a négy legjobb vidéki U12-es leány csapatnak.

“2021. április 24-én Budapesten rendezték hivatalosan a vidéki U12-es régió győztes csapatok találkozóját. Azon a napon mindkét mérkőzésünket megnyertük, és a torna győztesei lettünk. A KSC Szekszárd vezetősége megrendezte U12 csapatának itthon is a tornát május 28-29-én, és nagyon szívesen jöttek az akadémiák csapatai ezekre a barátságos találkozókra. A szervezés előtt le a kalappal, nagyon sok szép ajándék és érem várt a kislányokra.”

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – KECSKEMÉTI KA VADMACSKÁK 46-53 (8-11, 12-10, 11-13, 11-11 – 4-8)
Szekszárd: KOLLÁR 18, HENCSIK 15, KÓFIÁS 3, Szabó 3, Csapó 2, MATUS 2, POZSONYI 2, Horváth 1, GÁL, Makovics, Untermüller, Pusztai, Tam. Edző: Stierné Jankovics Mária.

“Még a lábakban és a fejekben is ott rejtőzött az előző esti bravúrgyőzelem a Tamási Dámok ellen. Nem tudtunk felgyorsulni a kecskeméti lányok tempójához, sokat hibáztunk, és a legszembetűnőbb a rengeteg büntetődobás elvétése volt (huszonötször dobtunk mellé összesen). Ez a vereség azt jelentette, hogy nem játszhattunk döntőt, csak a bronzéremért mérkőzhettünk.”

DVTK AKADÉMIA – SZÉCHENYI KA 72-35 (21-7, 23-9, 16-6, 8-10 – 4-3)

3. helyért:

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – SZÉCHENYI KA 64-63 (21-16, 14-16, 14-6, 11-18 – 4-7)
Szekszárd: HENCSIK 25, KOLLÁR 20, KÓFIÁS 11, GÁL 3, HORVÁTH 3, Untermüller 1, Pozsonyi 1, Makovics, Matus, Pusztai, Szabó, Tam. Edző: Stierné Jankovics Mária.

“Az első negyedben Kollár Lilla és Kófiás Jana ponterős játéka után úgy éreztük, könnyebb dolgunk lesz a mai napon. A második játékrészben azonban feljöttek a győriek, és a félidei büntetők kihagyásával tovább hagytuk őket felzárkózni (39-39). A félidőben megcseréltük a két ötöst, így Hencsik Adrinak sikerült sorozatban 14 pontot dobnia, és a csapat minden tagja nagyon jól védekezett, így csak hat pontot kaptunk ebben a negyedben. A negyedik etap azonban nagy izgalmakat hozott, mert az utolsó négy percben nem sikerült sehogyan sem betalálnunk. A próbálkozásaink rendre lecsorogtak, és a két magasabb győri kislány kezében landoltak a lepattanók. 64-51-nél négy perc alatt zsinórban tizenkét pontot kaptunk, és kis híján elveszítettük a mérkőzést. Minden jó, ha a vége jó! Nagyon örültünk ezúttal a bronzéremnek is!”

1. helyért:

DVTK AKADÉMIA – KECSKEMÉTI KA VADMACSKÁK 56-47 (14-7, 8-13, 16-11, 13-12 – 5-4)

Végeredmény:
1. DVTK Akadémia
2. Kecskeméti KA Vadmacskák
3. Atomerőmű KSC Szekszárd
4. Széchenyi KA

“Az eredményhirdetésen Harsányi Mária utánpótlás edző, valamint Bálint Réka és Studer Ági, a KSC válogatott játékosai adták át az érmeket és a különdíjakat a kislányok nagy örömére. Csapatunkban két különdíjasnak örülhettünk és gratulálhatunk: Kollár Lilla a csapat legjobbja címet, míg Hencsik Adri a legtöbb pontot dobó gólkirálynő címet nyerte el (érdekes, hogy Lilla mindössze két ponttal maradt le erről a díjról), és emellett bekerült a torna legjobb ötösébe, az All-Star csapatba is. Gratulálok lányok, sokat tanultunk ezen a két mérkőzésen is! Sok sikert kívánok a továbbiakban a serdülő csapatban!”