Hiába harcolt nagyot a magyar nemzeti csapat az esélyesebb spanyolok ellen, a jobban triplázó és lepattanózó vendégek végül négy pontos győzelmet arattak. A KSC-s játékosok közül Goree Cyesha 15 pontot, 7 lepattanót és 5 gólpasszt, Studer Ágnes pedig 4 pontot szerzett, míg a kispadról érkező Gereben Lívia 12 percet játszott.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG SELEJTEZŐ C-CSOPORT, 1. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG – SPANYOLORSZÁG 62-66 (15-14, 13-19, 18-20, 16-13)
Szekszárd, 1100 néző. Vezette: Baki (török), Gajdosz (lengyel), Jevtovics (szerb).
MAGYARORSZÁG: Studer 4, Lelik 11, Raksányi, GOREE 15, HATÁR 22. Csere: HORVÁTH 6/3, Kiss 4, Aho, Gereben. Szövetségi kapitány: Székely Norbert.
SPANYOLORSZÁG: Dominguez, GIL 11/3, TORRENS 19/3, CONDE 16/6, Carrera 4. Csere: Etxarri 2, Casas 2, Cazorla 4, Ginzo, Rodriguez 8/6. Szövetségi kapitány: Miguel Méndez.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5-3. 7. p.: 7-10. 9. p.: 13-12. 13. p.: 15-20. 16. p.: 22-22. 18. p.: 22-28. 21. p.: 28-38. 24. p.: 34-43. 26. p.: 40-43. 30. p.: 46-53. 32. p.: 50-55. 35. p.: 55-60. 38. p.: 57-64.
Kipontozódott: Raksányi (34. p.).
Székely Norbert: – Megvolt a tervünk a világ egyik legjobb csapata ellen, eredményben és mutatott játékban a maximumot hoztuk ki ebből a meccsből. A taktikai variációink, amiket gyakoroltunk, ültek. Biztosan lesz olyan továbbjutó a csoportokból, amelyik nem nyer a csoportgyőztes ellen. Ezért fontos minden pont, és ezért kértem időt fél másodperccel a vége előtt. Az elején többször is be tudtuk juttatni a labdát centereinknek, utána viszont nőtt a passztávolság, több labdát tudtak szerezni a vendégek. Emellett gyengén értékesítettük a hárompontosokat, illetve kevesebb büntetőt dobtunk, viszont a spanyolok több labdát adtak el. Sajnálom, hogy nem tudtunk nyerni, de nem szabad feladni, pariban voltunk a spanyolokkal, és ebből kell merítkeznünk.
Miguel Méndez: – Kevés lehetőségünk volt együtt készülni, ráadásul számomra ez volt a debütáló mérkőzés a válogatott kispadján. Idegenben sosem egyszerű nyerni, főleg ilyen atmoszférában. Kiváló hangulatot teremtettek a csarnokban a szurkolók.