Tizennyolc pontos hazai győzelmet arattunk a Vasas Akadémia elleni rájátszás negyeddöntő párharc első mérkőzésén. A sikerből Nikolina Milics 18 ponttal és 5 lepattanóval, Goree Cyeasha pedig 17 ponttal és 6 lepattanóval vette ki a részét. Gereben Lívia hosszabb kihagyás után 15 játékperccel tért vissza.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT RÁJÁTSZÁS NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – VASAS AKADÉMIA 89-71 (25-15, 26-15, 16-22, 22-19)
Szekszárd, 600 néző. Vezette: Győrffy, Nyilas, Kovács.
SZEKSZÁRD: Studer 9/3, FRISKOVEC 16/12, Mányoky 6, GOREE 17, MILICS 20. Csere: Morgan 8/6, KRNJICS 10, Gereben 3, Holcz, Bálint, Horváth. Edző: Djokics Zseljko.
VASAS: Papp 5, Pusztai, Tóth 2, Madár E. 8, Budácsik 10. Csere: BACH 12/3, Szerencsés 10/6, Salamon 2, Szmailbegovics 2, Radócz 9/3, Dúl 6/6, Madár K. 5/3. Edző: Milos Pavlovics.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8-6. 6. p.: 15-6. 9. p.: 17-14. 14. p.: 35-18. 17. p.: 41-28. 20. p.: 51-30. 23. p.: 58-37. 27. p.: 63-42. 30. p.: 67-52. 33. p.: 73-61. 36. p.: 79-63. 38. p.: 86-67.
Kipontozódott:
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Szekszárd javára.
Djokics Zseljko: – Két ellentétes félidőt produkáltunk, az első nagyon jóra sikerült, de ki kell elemeznünk, hogy mi is történt a csapattal a másodikban. Egy nullára vezetünk, készülünk a vasárnapi második találkozóra, szeretnénk azon lezárni a párharcot.
Milos Pavlovics: – Készültünk rá, hogy a Szekszárd sokkal fizikálisabb nálunk, főleg a palánkok alatt, arra viszont nem számítottam, hogy ez a különbség már a kezdetektől kijön. A legnagyobb probléma mégis az, hogy edzéseken nem tudjuk azt az intenzitást gyakorolni, amire ellenfelünk képes. Annak azonban örülök, hogy a fiatalok hozták azt a lendületet, amire szükség lett volna az egész csapattól. Remélem, hogy a második mérkőzésen több percen át tudjuk tartani azt a jó játékot, amit a második félidőben mutattunk.

Képek: Jantner Zsolt