A három hetes bajnoki szünetben két hazai felkészülési mérkőzéssel próbálunk játékban maradni a szezon hajrájára. A Vasas Akadémia elleni találkozón az energikusabban mozgó és remek dobóformát mutató pasarétiek 65-91 arányú győzelmet arattak.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – VASAS AKADÉMIA 65-91 (14-22, 17-23, 14-25, 20-21)
Szekszárd, 300 néző. Vezette: Farkas, Fodor, Bálind.
SZEKSZÁRD: Studer 4, Boros 4, Mányoky 8/3, Bálint 8/6, Goree 20/3. Csere: Miklós 7, Krnjics 5, Szücs 5/3, Dudásová 4. Edző: Djokics Zseljko.
VASAS: Papp 29/12, Pardee 29/21, Szerencsés 2, Madár E. 7, Nunn 6. Csere: Madár K. 8, Budácsik 7/3, Tóth 3, Salamon, Van Rijs. Edző: Milos Pavlovics.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7-6. 7. p.: 13-13. 11. p.: 14-24. 19. p.: 25-41. 24. p.: 38-52. 28. p.: 40-65. 34. p.: 48-81. 36. p.: 60-83.
Kipontozódott: Studer (35. p.), ill. Tóth (26. p.), Madár K. (39. p.).
Djokics Zseljko: – Gratulálok a Vasasnak! Ők nagyon motiváltan érkeztek erre a mérkőzésre, mi viszont csak fél energiával játszottunk. Azért szervezünk edzőmeccseket, hogy tudjunk gyakorolni. Meg volt a terv, hogy ma mit szerettünk volna játszani, de ebből semmit sem tudtunk megvalósítani. Igaz, hogy keményen edzettünk a héten, de ezt az időszakot nem így kellett volna lezárni. A Vasas a játék minden elemében dominált, kiválóan dobták a duplákat (72 százalék) és a triplákat (48 százalék) is, mi viszont a másik oldalon a ketteseket csak 39, a hármasokat pedig csak 29 százalékkal értékesítettük, és még így is elvesztettük a lepattanócsatát 21-42-re. Fel kell ébrednünk, mert bárki is van a pályán a csapatunkból, annak jóval nagyobb energiával kell játszania és harcolnia. Vasasnak ezúttal sokkal hasznosabb volt ez az edzőmeccs, mint nekünk.
Milos Pavlovics: – Bár több sérültünk van, a hosszú szünetben ezzel a mérkőzéssel igyekeztünk játékban maradni. A TFSE elleni vereség után nagy szükségünk volt egy ilyen találkozóra. Ma nagyon jól dobtunk, ami eddig nem volt ránk jellemző, de emellett a védekezésünk is jól működött, ennek köszönhető ez a nem várt nagy különbségű győzelem. Hiszünk benne, hogy bárki ellen képesek lehetünk egy újabb ilyen teljesítményre.

Képek: Somogyi Gábor