Nem tudtuk megszorítani a címvédő Sopron Basket együttesét a bajnoki elődöntő első mérkőzésén, így a házigazdák 83-58-ra győztek. Csapatunk legjobb dobója Sydney Wallace lett 18 ponttal. A párharc második mérkőzése húsvét hétfőn 17 órától a Szekszárdon kerül megrendezésre.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT RÁJÁTSZÁS ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
SOPRON BASKET – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 83-58 (25-11, 15-15, 22-14, 21-18)
Sopron, 1300 néző. Vezette: Tőzsér, Frányó, Varga-Záray.
SOPRON: Fegyverneky 6, TURNER 15, Czukor 8/3, BROOKS 18/6, MAGBEGOR 14. Csere: Kunek 15/9, Böröndy 1, Sztankovics 4, Sitku 2. Edző: Gáspár Dávid.
SZEKSZÁRD: STUDER 10, Dudásová 8, WALLACE 18/9, Mányoky 2, Goree 6. Csere: Krnjics 8, Miklós 1, Boros, Holcz, Bálint 5/3, Horváth. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8-0. 8. p.: 18-5. 12. p.: 30-13. 15. p.: 34-17. 18. p.: 38-19. 22. p.: 42-28. 25. p.: 47-30. 28. p.: 56-36. 32. p.: 65-42. 35. p.: 70-49. 38. p.: 76-56.
Kipontozódott:
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Sopron javára.
MESTERMÉRLEG
Gáspár Dávid: – Fantasztikus közegbe érkeztünk meg, ahogy beléptünk a csarnokba. Érezhető volt az, hogy szurkolóink borzasztóan készülnek a csatára és egyúttal viszont látni a 30 évvel ezelőtt bajnoki címet szerzett csapatot, akiknek ezúton is gratulálunk. Igyekszünk a nyomdokaikban maradni és folytatni a sikereket. Alapvetően elégedett vagyok a csapat játékával. Támadásban és védekezésben is koncentráltak és motiváltak voltunk. Holnaptól már a következő kihívásra készülünk! Szekszárdon új mérkőzés kezdődik. Tudjuk, milyen nehéz ott játszani, fejben erre fel kell készülnünk.
Djokics Zseljko: – Gratulálok a Sopronnak, nagyszerű csapat, amit ma is bizonyított! Az első negyedben veszítettük el a meccset, nem játszottunk csapatként, főleg védekezésben, és a Sopron volt annyira jó hogy ezt kihasználja. Próbálunk javítani hétfőn! Gratulálok a saját játékosaimnak is, mert az is nagyszerű már, hogy eddig eljutottunk! Köszönjük szurkolóinknak is, hogy elkísértek minket ma is, sokat jelentenek a számunkra!