Az izraeli-szlovén közös rendezésű EB bronzmeccsén a francia válogatott első negyedbeli játékának köszönhetően sima győzelmet aratott Magyarország ellen. Studer Ágnes kezdőként 29 perc alatt 15 pontot, 4 lepattanót, 4 gólpasszt és 2 labdaszerzést jegyzett, míg Horváth Bernadett a kispadról beszállva 7 perc alatt 1 gólpasszt ért el.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, 3. HELYÉRT
MAGYARORSZÁG – FRANCIAORSZÁG 68-82 (8-26, 22-23, 19-12, 19-21)
Ljubljana, 900 néző. Vezette: Castillo (spanyol), Aunkrogers (lett), Proc (lengyel).
MAGYARORSZÁG: STUDER 15/9, Lelik 6/6, Dubei 9, GOREE 15/6, KISS 21/3. Csere: Kányási, Aho, Határ 2, Török, Horváth, Varga, Ruff-Nagy. Szövetségi kapitány: Székely Norbert.
FRANCIAORSZÁG: Fauthoux 4, TOURÉ 20/18, Salaun 6, CHARTEREAU 10, Gruda 1. Csere: BADIANE 9, Bernies 4, Vukosavljevic 3, Michel, RUPERT 13/3, Lacan 10/3, Foppossi 2. Szövetségi kapitány: Jean-Aimé Toupane.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7-3. 8. p.: 7-18. 11. p.: 8-31. 14. p.: 17-36. 16. p.: 22-38. 24. p.: 37-51. 27. p.: 45-55. 29. p.: 46-61. 32. p.: 49-67. 39. p.: 65-74.
Kipontozódott:
Székely Norbert: – Nagyon jó tornát zártunk, az utolsó pillanatig fejlődtünk, meccsben voltunk, játszottunk, próbáltuk feszegetni a határainkat, és kicsit túl is léptük ezeket. Az első negyedben látszott, a francia válogatott milyen elképesztő erős, milyen energiákat tud mozgósítani. Aztán a sebességünket visszanyerve már egészen más arcunkat mutattuk. Nem volt olyan, hogy egy mérkőzésen keresztül végig jól játszottunk, de az élmény óriási volt, és az eszköztárunk nagyon sokszor működött Európa legjobb csapatai ellen is.
Jean-Aimé Toupane: – Rendkívül elégedett vagyok a csapattal, amely új formáció, nagyjából egy éve dolgozunk együtt. A tavalyi világbajnokság óta folyamatosan, lépésről lépésre haladunk előre. Természetesen nagyon csalódottak voltunk a belgáktól az elődöntőben elszenvedett vereség miatt, de nagyon büszke vagyok a lányokra azért, mert jól reagáltak a történtekre, ez volt a legfontosabb. A harmadik helyünkkel méltó módon képviseljük a francia kosárlabda hagyományait.