A magyar válogatott a 2024. évi párizsi olimpia soproni selejtezőtornájának második játéknapján remek hangulatú mérkőzésen bravúros, 75-81-es győzelmet aratott a legutóbbi ötkarikás játékok ezüstérmese ellen. A találkozón Horváth Bernadett és Studer Ágnes egyaránt 13 percet töltött a pályán: előbbi 6 pontot és 1 lepattanót, utóbbi pedig 2 pontot, 1 lepattanót, 2 gólpasszt és 1 labdaszerzést tett bele a közösbe.

NŐI KOSÁRLBDA OLIMPIAI SELEJTEZŐTORNA, 2. FORDULÓ
JAPÁN – MAGYARORSZÁG 75-81 (22-13, 10-19, 16-21, 27-28)
Sopron, 2900 néző. Vezette: Anaya (panamai), Straube (német), Zein (szír).
JAPÁN: MIJAZAKI 15/3, JAMAMOTO 15/9, Hajasi 11/9, AKAHO 10, Takada 14/6. Csere: Hirasita, Josida, Kavai 2, Mavuli S. 7, Mavuli E. 1. Szövetségi kapitány: Onzuka Toru.
MAGYARORSZÁG: Studer 2, DUBEI 16/6, Lelik 8/3, JUHÁSZ 11/3, Kiss 4. Csere: HATÁR 17, Dombai 10/6, Goree 2, Aho 2, Varga 3, Horváth 6/6. Szövetségi kapitány: Székely Norbert.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9-0. 8. p.: 14-11. 13. p.: 25-13. 18. p.: 30-22. 22. p.: 37–37. 25. p.: 41-37. 28. p.: 43-44. 32. p.: 55-53. 35. p.: 60-64. 38. p.: 60-71.
Kipontozódott:
Onzuka Toru: – Fantasztikus volt a hangulat a csarnokban, ami lendületet adott a magyar játékosoknak. Jól játszottak, és mi is küzdöttünk negyven percig, ám nem nyertünk, mert a támadójátékunk nem működött jól a második negyedtől, és a védekezésünk sem volt elég jó ahhoz, hogy győzzünk. De van még egy meccsünk, így most arra készülünk.
Székely Norbert: – Olyan intenzíven tudtunk játszani, amennyire ez a mérkőzés megkövetelte. A japán csapattal futómennyiségben, sebességben is fel tudtuk venni a küzdelmet. Ráadásul azt mondtuk, ha a támadólepattanókból húsz körül tudunk szedni, megnyerjük a meccset, összesen tizenötöt gyűjtöttünk. Szépen játszottuk meg a belső pozíciót, be tudtuk adni a labdákat, ami nagyon fontos volt. Mozgott a labda, ezért lett önbizalmunk és sok lábon álltunk, eszméletlen munkát pakolt bele mindenki a találkozóba, de csak így lehetett nyerni az olimpiai második helyezett ellen.

Képek: MKOSZ