A KSC jövő évi U16-os csapata csütörtök délelőtt a Garay János Gimnázium tornatermében a Bajai NKK ellen játszotta az idei szezon utolsó felkészülési mérkőzését, melyen Harsányi Mária és Szabóné Kovács Andrea lányai nagyarányú győzelmet arattak.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – BAJAI NŐI KOSÁRLABDA KLUB 79-37 (10-8, 14-10, 10-6, 24-8, 21-5)
SZEKSZÁRD: HENCSIK 26/6, KÓFIÁS 17/3, Schiefer 3, Horváth 2, Csapó. Csere: Nyári 10/3, Pozsonyi 8, Rácz 7, Kovács 4, Varga 2, Makovics. Edző: Harsányi Mária, Szabóné Kovács Andrea.

“Csütörtök délelőtt 11 órakor a Garay Gimnáziumban kadett edzőmeccset játszottunk a Baja ellen. Több játékosom hiányzott (válogatott tábor, nyaralás vagy sérülés miatt), de így is jó felmérő volt a következő kadett bajnokságra, ahol a 2008/2009-es korosztály fog versenyezni pár 2010-es születésű játékossal kiegészülve. Lényegében a magyar bajnok serdülő csapatom Nyári Dönizzel kiegészülve teljesítette a mérkőzést. Öt negyedet játszottunk, hogy mindenki több játéklehetőséget kapjon. Az első félidő szoros küzdelmet hozott, sok hibával játszottunk mind védekezésben, mind pedig támadásban, így 24-18-al, hat pontos vezetéssel mentünk a nagyszünetre. A harmadik negyed is szoros volt, de már tíz pontos vezetéssel zártuk (34-24). A negyedik játékrészben keményítettünk a védekezésünkön, és precízebben játszottunk figuráinkat. Sok szép kosarat dobva fokozatosan elhúztunk, és 58-32-re zártuk a négy etapot. Az ötödikben azok játszottak, akik kevesebb játékidőt kaptak az első négyben. Ügyesen játszva, magabiztosan nyerték negyedüket, így végül a mérkőzést is 79-37-re.
Pénteken edzünk utoljára, majd 2023. augusztus 7-én kezdjük a 2023/2024-es bajnoki szezonra a felkészülésünket. Minden játékosomnak jó pihenést és feltöltődést kívánok az új szezonra!”

Kép: Hencsik László