Remek hangulatú, telt házas mérkőzésen, 41-41-es félidei állás után, 86-71-es hazai sikert arattunk a bajnoki címvédő Sopron Basket ellen. Csapatunkból Alekszandra Sztanacsev (18 pont, 4 labdaszerzés), Kathryn Westbeld (16 pont, 5 lepattanó) és Horváth Bernadett (20 pont, 5 gólpassz) is extra teljesítményt nyújtott.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 7. FORDULÓ
TARR KSC SZEKSZÁRD – SOPRON BASKET 86-71 (20-23, 21-18, 27-10, 18-20)
Szekszárd, 900 néző. Vezette: Tóth, Török, Minár.
SZEKSZÁRD: HORVÁTH 20/15, BOROS 10, Holcz 6, WESTBELD 16/6, Monroe 12. Csere: SZTANACSEV 18/6, Krnjics, Mányoky 4, Szücs, Theodoreán, Árvai. Edző: Djokics Zseljko.
SOPRON: TURNER 11/6, Böröndy 7, Sitku, Brooks 9, MOMPREMIER 12. Csere: Fegyverneky 6/3, Papp 8, Varga 5/3, Toman R. 9/3, Crvendakics 4. Edző: Gáspár Dávid.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6-4. 7. p.: 12-12. 9. p.: 18-18. 13. p.: 28-27. 17. p.: 39-31. 22. p.: 46-43. 25. p.: 57-45. 27. p.: 61-45. 30. p.: 68-51. 33. p.: 72-56. 37. p.: 81-60.
Kipontozódott: Turner (36. p.).
MESTERMÉRLEG
Djokics Zseljko: – Az első félidőben mindkét csapat szépen szőtte a támadásokat, tőlünk többen is nagyon jó ritmusban szálltak be a meccsbe. Külön tetszett, hogy a nagyszünet után még erre is rá tudtunk tenni, gyakorlatilag védekezésben vertük meg a címvédőt. Szenzációs volt ez a teljesítmény, nagyon büszkék lehetünk rá.
Gáspár Dávid: – A játék minden elemében jól látható különbség volt a két csapat között, tulajdonképpen nem volt ellenszerünk a koncentráltabban és energikusabban játszó Szekszárddal szemben. Ez persze nem ment fel bennünket a produkciónk láttán. Minden játékostól és stábtagtól azt várom, hogy gondolkozzon el, miben tud még többet hozzátenni a csapat játékához.