A KSC U16-os együttese vasárnap Miskolcra látogatott, ahol a DVTK vendége volt. Harsányi Mária tanítványai újabb győzelmet arattak, így immáron tizenhárom mérkőzés óta nem találnak legyőzőre.

DVTK AKADÉMIA/A – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 74-103 (17-30, 22-29, 19-18, 16-26)
SZEKSZÁRD: RENCZES 27/9, MIKLÓS 22/6, HOLCZ 18,ANDI 17/3, Istókovics 3. Csere: NÉMETH 10, Haag 6/6, Sinka. Edző: Harsányi Mária.

“Nehezen indult a mérkőzés, de fokozatosan belelendültünk és 17-30-ra nyertük az első negyedet. A második játékrészben tovább növeltük az előnyünket, de pontatlanul játszottunk, így 39-59-cel zártuk az első félidőt. A harmadik negyedben még több hibával játszottunk – ezt a játékrészt a lelkesen küzdő hazaiak nyerték 19-18-ra. A negyedik játékrészben tizenhárom pontra felzárkóztak (72-85), de aztán egy remek végjátékkal, 2-18-at játszva magabiztos győzelmet arattunk. Sajnos a védekezésünk az egész mérkőzés folyamán nem állt össze, sok pontot kaptunk és roppant gyengén büntetőztünk (11/23).
A mérkőzés húzóembere megint a Miklós-Renczes páros volt, de a védekezést kivéve jó teljesítményt nyújtott még Andi, Holcz és Németh is. Miklós 22/6 dobott pontja mellé leszedett 8 lepattanót, kiharcolt 6 faultot, szerzett 12 labdát és kiosztott 9 gólpasszt, így dupla-duplával 38 IBM pontot ért el. Renczes 27/9 pontja mellé leszedett 7 lepattanót, kiharcolt 6 faultot és kiosztott 5 gólpasszt – ez 26 IBM pontot jelentett.”

Képek: Dr. Németh Csaba