Az Atomerőmű KSC Szekszárd a Sepsiszentgyörgy elleni tizenhét pontos sikerével otthon tartotta a Sió Kupát. A bronzérmet a Csata szerezte meg, miután 61-76-os győzelmet aratott a BEAC felett.

L. SIÓ KUPA 3. HELYÉRT
ELTE BEAC ÚJBUDA – NKE-FCSM CSATA 61-76 (19-24, 4-18, 10-23, 28-11)
Szekszárd, 200 néző. Vezette: Praksch, Ádám, Propszt.
BEAC: Li 10/6, Galántai 3/3, Laklóth 1, Mérész 15, Fogg 14/3. Csere: Landwehr 10, Szabó 4, Benke 2, Zsámár 2, Gocsman, Tóth D. Edző: Balogh Judit.
CSATA: Horváth B. 11/9, Lelik 12/6, Friskovec 4, Radócz 6, Cannon 16. Csere: Angyal 7/3, Mányoky 7/3, Solymosi 6, Boros 3, Horváth F. 2, Krasovecz 2, Várszegi. Edző: Tursics Krisztián.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8-6. 9. p.: 17-17. 13. p.: 20-25. 18. p.: 20-38. 24. p.: 26-50. 29. p.: 33-65. 34. p.: 41-72. 40. p.: 59-74.
Kipontozódott:
Balogh Judit: – Nem szabad az Ecserin varázspálcát venni.
Tursics Krisztián: – Ez már jobban nézett ki, mint a tegnapi. Három negyednyi magabiztos és jó játékot tudtunk felmutatni, aminek örülök. A védekezésünk rendben volt, hiszen a második negyedben mindössze négy, a harmadikban pedig tíz pontot dobtak nekünk. Az utolsó játékrészben kapott huszonnyolc ponttal viszont nem vagyok elégedett. Teljesen mindegy, hogy ki van a pályán, ilyen nem fordulhat elő, ebben javítanunk kell.

DÖNTŐ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – ACS SEPSI 76-59 (15-16, 27-18, 21-13, 13-12)
Szekszárd, 800 néző. Vezette: Benczur, Győrffy, Maár.
SZEKSZÁRD: Studer Á. 6, Marshall 14/3, Theodoreán 5/3, Bálint 5/3, Ruzicková 14/6. Csere: Dojkic 17, McCall 8, Kiss 7/3, Studer Zs., Vincze. Edző: Djokics Zseljko.
SEPSISZENTGYÖRGY: Gödri-Parau 10, Topuzovics 6, Givens 17/3, Mandache 9/3, Butler 6. Csere: Demeter 8, Vucsetics 3, Catinean, Orbán. Edző: Zoran Mikes.
Djokics Zseljko: – Gratulálok minden résztvevő csapatnak. A második és harmadik negyedben voltak jó periódusaink, sikerült a mérkőzés előtt megbeszélteket megvalósítani. Nagyon megható volt Gereben Livi videóüzenete az eredményhirdetéskor. Az idei szezonban érte is fogunk játszani, de ő is sokat fog segíteni azzal, hogy plusz motivációt ad nekünk. Erre nagy szükségünk lesz, mert idén egy nagyon erős bajnokság következik, sok kiélezett mérkőzéssel.
Zoran Mikes: – Gratulálunk a Szekszárdnak a győzelemhez és a kupához. Hosszú hetünk volt, az elmúlt négy napban három mérkőzést is játszottunk, ami miatt kissé fáradtak voltunk. Voltak jó és kevésbé jó pillanataink, de ez egy remek tanulási lehetőség volt számunkra, hogy hétről-hétre fejlődjünk. Örülök, hogy már évek óta résztvevői lehetünk ennek a tornának. Gratulálok és sikeres, sérülésmentes szezont kívánok mindenkinek.

L. Sió Kupa végeredménye:
1. Atomerőmű KSC Szekszárd
2. ACS Sepsi
3. NKE-FCSM Csata
4. ELTE BEAC Újbuda

A torna legjobb játékosa:
Tyaunna Marshall (Atomerőmű KSC Szekszárd)

A torna legeredményesebb játékosa:
Chrissy Givens (ACS Sepsi) – 38 pont

A győztes csapat edzője:
Djokics Zseljko (Atomerőmű KSC Szekszárd)

A csapatok legjobb játékosai:
ACS Sepsi: Chrissy Givens
Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer Ágnes
ELTE BEAC Újbuda: Ameela Li
NKE-FCSM Csata: Zala Friskovec

Szabó Ödön vándor- és örökös díj (Az elmúlt szezon legjobb szekszárdi játékosa):
Gereben Lívia (Atomerőmű KSC Szekszárd)

Dr. Pető Gyula díj (Az elmúlt szezon legtöbbet fejlődő szekszárdi játékosa):
Kiss Virág (Atomerőmű KSC Szekszárd)

Szabó György díj (Az elmúlt szezon legtöbbet fejlődő Tolna megyei játékvezetője):