Erica McCall (24 pont, 8 lepattanó, 2 blokk), Tyaunna Marshall (19 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz, 3 labdaszerzés) és Marie Ruzicková (18 pont, 9 lepattanó) vezérletével öt pontos hazai győzelmet aratott az Atomerőmű KSC Szekszárd a Vasas Akadémia ellen.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – VASAS AKADÉMIA 76-71 (20-13, 22-21, 12-16, 22-21)
Szekszárd, 100 néző. Vezette: Farkas, Maár, Domokos.
SZEKSZÁRD: Studer Zs., Marshall 19, Miklós 6/3, McCall 24, Ruzicková 18. Csere: Vincze 4, Theodoreán 3/3, Pop 2, Horváth. Edző: Djokics Zseljko.
VASAS: Murray 17/6, Szmailbegovics 10/3, Vukov 5/3, Madár E. 11/3, Heljics 14/3. Csere: Budácsik 7/3, Szerencsés 5, Hizsnyik 2, Madár K. Edző: Földi Attila.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0-4. 5. p.: 5-4. 8. p.: 13-8. 13. p.: 29-15. 17. p.: 35-29. 24. p.: 47-34. 29. p.: 52-50. 33. p.: 62-50. 38. p.: 66-64. 40. p.: 73-71.
Kipontozódott:
MESTERMÉRLEG
Djokics Zseljko: – Örülök, hogy edzőmeccset tudtunk játszani a mostani válogatott szünetben. Kellemetlen, hogy a bajnokság közepén két hétig nincs mérkőzés, a fél csapat távol van a válogatottnál, a másik felével meg nem tudunk normálisan edzeni, mert kevesen vagyunk. Védekezésben és támadásban is gyakoroltunk néhány olyan dolgot, amit később lehet, hogy alkalmazni fogunk. A legfontosabb mégis az, hogy Ty Marshall másfél hónap kihagyás után újra játszott, mert ő egy nagyon fontos láncszeme a csapatunknak.
Földi Attila: – Mindkét fél számára hasznos edzőmérkőzést játszottunk, noha mi és ellenfelünk is hiányos kerettel állt ki. Mindenki számára fontos volt, hogy bent maradjon a versenyritmusban. Köszönjük szépen a meghívást, gratulálunk a Szekszárdnak és további sok sikert kívánok!