Bár két perccel a mérkőzés vége előtt még kiegyenlített az Atomerőmű KSC Szekszárd az NKE-FCSM Csata otthonában, a szinte végig vezető hazaiak öt pontos győzelemmel zárták a találkozót. A KSC huszonhárom tripla kísérletből ezúttal mindössze négyet tudott értékesíteni.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 9. FORDULÓ
NKE-FCSM CSATA – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 71-66 (20-10, 11-18, 20-17, 20-21)
Ludovika Aréna, 400 néző. Vezette: Cziffra, Tóth, Oláh.
CSATA: HORVÁTH 13/9, Friskovec 8, Lelik 9, CANNON 17/3, Gustafson 9. Csere: Radócz 2, MÁNYOKY 9/3, Angyal 4, Boros. Edző: Tursics Krisztián.
SZEKSZÁRD: Studer Á. 7/3, Marshall 12/3, Miklós 3, MCCALL 17/3, RUZICKOVÁ 10. Csere: Theodoreán, DOJKIC 15/3, Krnjics 2, Kiss, Bálint. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 7-0. 6. p.: 9-7. 9. p.: 17-7. 12. p.: 23-11. 16. p.: 29-17. 19. p.: 29-24. 23. p.: 41-32. 27. p.: 45-43. 32. p.: 53-36. 35. p.: 59-50. 38. p.: 62-62. 40. p.: 67-64.
Kipontozódott: Studer Á. (40. p.).
Tursics Krisztián: – Brusztolós, férfias meccset játszottunk sok néző előtt. Hatalmas sikernek tekintem, hogy legyőztük a Szekszárdot. A legfőbb hangsúlyt a védekezésre helyeztük, ez volt a találkozó kulcspontja. A vendégek kétszer felzárkóztak, de sikerült megnyernünk a végjátékot. Külön köszönetet mondanék Horváth Bettinek, aki sérülten is vállalta a játékot.
Djokics Zseljko: – Erre a rangadóra már a válogatott szünet alatt készültünk, de sajnos valamiért az ilyen mérkőzéseken nem játszunk jól. Szeretem nyomás alatt tartani csapatomat, a maximumot szeretném belőle kihozni. Rosszul kezdtünk, nem azt csináltuk, amit eredetileg megbeszéltünk. Sikerült kétszer is visszajönni a meccsbe, de sajnos rosszul dobtunk távolról. Ezeken a kulcsfontosságú meccseken ilyen triplamutatóval nem lehet nyerni.