A KSC utánpótlás korú játékosokból álló csapata vasárnap este hazai pályán a Nyíregyházi Kosársuli felnőtt csapatát fogadta. Harsányi Mária együttese a 20 pontot, 6 lepattanót és 5 labdaszerzést jegyző Holcz Rebeka vezérletével 80-71-es győzelmet aratott a szabolcsiak ellen.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD II. – NYÍREGYHÁZI KOSÁRSULI 80-71 (15-26, 19-15, 17-14, 29-16)
SZEKSZÁRD: HANTI 14/12, POP 14/3, LISZKAI 10, Istókovics 6, Horváth 2. Csere: HOLCZ 20/3, Andi 7, Haag 7/3, Sinka. Edző: Harsányi Mária, Baki Eszter.

Statisztika

“Vasárnap játszottuk a Sportcsarnokban az amatőr bajnokság nyolcadik mérkőzését, ezúttal a Nyíregyháza ellen. A nagyrészt felnőtt játékosokból álló vendégek ellen nagyon rosszul kezdtünk, mind támadásban, mind pedig védekezésben rossz döntéseket hoztunk. Gyenge százalékkal dobtunk, védekezésben pedig lemaradtunk az emberekről, így ellenfelünk könnyű kosarakat dobott. A játékrészt 15-26-os hátránnyal zártuk. A második negyedben is sok hibával játszottunk, de faragtunk hátrányunkból. 34-41-el, hét pontos vezetéssel zártak a vendégek. A sok csere sem segített, nagyon pontatlan volt ma a csapat. A harmadik negyed elején megint a vendégek akarata érvényesült, a huszonharmadik percben újra tíz ponttal vezettek (36-46). Ezután Liszkai és Istókovics kosaraival felzárkóztunk 42-46-ra, majd váltakozva estek a kosarak, így a játékrészt 51-55-ra, négy pontos hátránnyal zártuk. A negyedik negyedben kőkeményen védekeztünk, és Holcz, Pop, Andi és Hanti pontjaival 63-56-ra fordítottunk. Ellenfelünk nem adta fel és a harminchatodik percre felzárkózott 66-65-re, majd ismét Holcz, Hanti és Pop voltak eredményesek. A vendégek is betaláltak, így 77-71-re vezettünk, a dudaszó pillanatában Holcz Rebi nagyon messziről bevágott még egy triplát, így gyenge játékkal is, de megnyertük a mérkőzést.
A csapatot a gyenge kezdés után Holcz Rebi húzta, fantasztikusan védekezett, pontokat dobott és labdákat szerzett: 20/3 pontja mellé leszedett 6 lepattanót, kiharcolt 5 faultot, szerzett 5 labdát, ez 22 IBM pontot ért. Említésre méltó Liszkai Rebeka második félidei védekezése, 10 dobott pontja, 4 lepattanója és 2 szerzett labdája (12 IBM), Pop Anamari 14/3 pontja és 7 lepattanója (13 IBM), illetve döntő volt Hanti Daniella jókor dobott triplái is.
Ennél sokkal többre lesz szükség a következő junior és NBI B-s meccseken (Vasas, Baja) a győzelemhez!”