A Baki Sándor edzette U14-es KSC vasárnap Pasaréten játszott felkészülési mérkőzést.

VASAS AKADÉMIA/A – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 72-29 (21-6, 18-8, 19-9, 14-6)
SZEKSZÁRD: Ágoston 5, Rácz 4, Nyári 2, Zaják 2, Léhmann. Csere: Gyimesi 10, Szabó 4, Molnár 2, Sarkadi, Vajda. Edző: Baki Sándor.

“A mérkőzés első négy percében fej-fej mellett haladtak a csapatok. Rengeteg kihagyott dobás és eladott labda volt, amiket ellenfelünk csökkenteni tudott a meccs előrehaladtával, de nekünk nem sikerült. Így pillanatok alatt jelentős különbség alakult ki, öt perc elteltével már 12-4 állt az eredményjelzőn, és innentől kezdve folyamatosan nőtt a különbség. Sajnos mi továbbra is gyengélkedtünk, támadásban elszórtuk a labdákat, és nagyon nehéz dobásokat vállaltunk, csapatjáték csak nyomokban volt felismerhető. Védekezésben a befutásokból kaptunk sok kosarat, mert a labda nélküli támadó védése úgy tűnik nehezebb dió nekünk, mint a labdás megfogása. A betörésekre legtöbbször időben besegítettünk, szépen megállítottuk az egy-egyező támadót, persze hiba itt is volt bőven. Ami az igazán nagy különbséget mutatta, az a lepattanók aránya: itt 66-26-ra maradtunk alul. Hiába a jó besegítés, hiába van kikényszerítve nehéz dobása az ellenfélnek, ha a támadók közül bárki (a legalacsonyabbak is) akkor szedi le a lepattanót, amikor kedve tartja. Mi pedig közelről néztük, ahogy az ellenfél akár négyszer-ötször is próbálkozik.
A Vasas növendékeinek és edzőjüknek gratulálok, köszönjük a meghívást! Sok munka vár még ránk!”