A szombati mérkőzés után ezúttal is a nagyszünet után húzott el ellenfelétől az Atomerőmű KSC Szekszárd, aki végül 63-90 arányú győzelmet aratott a Vasas Akadémia otthonában. A vendégeknél Goree Cyesha 17 pontot és 6 lepattanót, Szabó Fanni pedig 18 pontot szerzett.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 2. FORDULÓ
VASAS AKADÉMIA – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 63-90 (14-18, 20-19, 14-30, 15-23)
Pasaréti út, zárt kapuk mögött. Vezette: Győrffy, Lengyel, Sörlei.
VASAS: Papp 4, Tóth 9/3, Bach 6, MADÁR E. 6, FRASER 25. Csere: Budácsik, Madár K. 3/3, Szerencsés 3, Szmailbegovics 2, Mudra, Salamon 3, Altmann 2. Edző: Milos Pavlovics.
SZEKSZÁRD: STUDER 7, Miklós 3, SKORICS 12, Bálint 9, GOREE 17. Csere: KRNJICS 13, Zele 8, Theodoreán, SZABÓ 18/9, Vincze, Gereben 3, Holcz. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10-2. 8. p.: 12-10. 13. p.: 22-20. 17. p.: 25-29. 23. p.: 38-48. 28. p.: 44-61. 33. p.: 50-76. 37. p.: 58-82.
Kipontozódott: Zele (37. p.).
Milos Pavlovics: – Úgy nyitottuk a mérkőzést, ahogy szerettük volna, az első húsz percben tudtuk azt játszani, amit akartunk, ez jó visszacsatolás volt nekem. Tudtuk, hogy a szekszárdiak harcosabban fognak kijönni a második félidőre. Védekezni kezdtünk ahelyett, hogy támadtuk volna őket, ennek eredményeként sok labdát eladtunk és elveszítettük az önbizalmunkat. Nem hagyhatunk ki egy mérkőzésen tizenöt büntetőt, ha partiban szeretnénk maradni ilyen erősségű csapatokkal.
Djokics Zseljko: – Kilencből nulla triplával kezdtünk, majd Szabó Fanni hármasainak köszönhetően sikerült ellépnünk a Vasastól. Ritkán emelek ki játékost, de Studer Ágnes tizenegy gólpasszát mindenképp ki kell. Külön öröm, hogy Gereben Lívia első hivatalos mérkőzését játszotta a betegségét követően.