Studer Ágnessel (8 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és Goree Cyesha-val (11 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz, 1 blokk) a kezdőcsapatban nyolc pontos idegenbeli győzelmet aratott Magyarország a Szlovákia elleni EB-selejtezőn. Zele Dorina a kispadról beszállva 5 percet töltött a pályán.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG SELEJTEZŐ H-CSOPORT, 4. FORDULÓ
SZLOVÁKIA – MAGYARORSZÁG 57-65 (22-19, 9-23, 11-3, 15-20)
Pöstyén, zárt kapuk mögött. Vezette: Sljivic (osztrák), Picilkasz (görög), Maciulis (litván).
MAGYARORSZÁG: FEGYVERNEKY 13, Studer Á. 8/3, Raksányi 6/6, GOREE 11, HATÁR 25. Csere: Kiss 2, Dubei, Török, Aho, Zele. Szövetségi kapitány: Székely Norbert.
SZLOVÁKIA: Bálintová 7, Dudásová 9/3, Prazenicová 2, Oroszová 6, Jurcenková 2. Csere: Páleníková 8/6, Remenárová 4, Moravcíková 2, SLAMOVÁ 13/9, Sujová 4. Szövetségi kapitány: Suja György.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5-3. 5. p.: 5-12. 10. p.: 22-19. 12. p.: 22-24. 16. p.: 29-32. 20. p.: 31-42. 29. p.: 42-43. 32. p.: 45-45. 33. p.: 48-47. 36. p.: 50-55. 39. p.: 53-61.
Kipontozódott: Jurcenková (38. p.).
MESTERMÉRLEG
Székely Norbert: – Volt tartása a csapatnak, ahogy Hollandiában, most is visszajöttünk egy rossz periódus után. Az elzárás-leválás megváltoztatása gondot okozott, nem voltunk elég mozgékonyak, nem járattuk oldalra a labdát, emellett a gyors indításainkat is elpuskáztuk, és kihagytunk egy-két ziccert. Nehéz megfogalmazni, hogyan lendültünk át a hullámvölgyön, amire készültünk, tudatosan építettük úgy a játékot, hogy kezelhessük a nehéz szituációkat és a félelmet. Sajnálhatjuk a hollandok elleni két meccset, de a négy mérkőzésünkből hármat is idegenben kellett lejátszanunk. Megmutatta a válogatott, miért volt hetedik két éve az Európa-bajnokságon, nagyon remélem, hogy szombaton ki tudjuk szurkolni a továbbjutásunkat biztosító eredményeket.