Kiegyenlített első félidő után tizennégy pontos győzelmet aratott az Atomerőmű KSC Szekszárd a 11. helyezett PINKK-Pécsi 424 ellen. A pályaválasztói csere miatt ismét otthon játszó KSC-ből Goree Cyesha volt a legeredményesebb 20 ponttal és 6 labdaszerzéssel.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 22. FORDULÓ
PINKK-PÉCSI 424 – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 71-85 (20-22, 26-24, 7-18, 18-21)
Szekszárd, zárt kapuk mögött. Vezette: Tőzsér, Csabai-Kaskötő, Varga-Záray.
PÉCS: VORPAHL 22/3, Vári 5/3, ZUBAC 22/15, Jáhni 3/3, SARAUSKAITE 9. Csere: Demeter 6, Szücs L., Tenyér, Zsilinszki 4. Edző: Vanja Miljkovic.
SZEKSZÁRD: STUDER 13/3, Friskovec 9/3, Miklós 6, MCCALL 12, GOREE 20/3. Csere: Krnjics 6, Bálint, Theodoreán 8/3, Szabó 9/9, Renczes 2, Horváth. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5-7. 7. p.: 12-11. 12. p.: 27-26. 15. p.: 32-35. 18. p.: 41-44. 21. p.: 46-48. 25. p.: 48-54. 28. p.: 52-64. 30. p.: 53-64. 34. p.: 57-70. 37.p.: 59-79.
Kipontozódott: Demeter (34. p.).
MESTERMÉRLEG
Vanja Miljkovic: – Nem mondhatom, hogy elégedett vagyok, de sok mindenben javultunk, a csapategységben is sokat fejlődtünk az elmúlt időszakban. Most kezdődik számunkra az idény legfontosabb része, így teljes figyelmünkkel azon leszünk, hogy a hétvégi, Cegléd elleni meccs után készen álljunk a playoutra.
Djokics Zseljko: – Csak a második félidőben kezdtünk el játszani. A harmadik negyedben mindössze hét pontot kaptunk, azt az utat kell járnunk, amire akkor léptünk rá. Sajnálom Szabó Fanni sérülését, de nagyon kemény, brusztolós mérkőzés volt, sajnos azt kell mondanom, nem csoda, hogy ez megtörtént.