Remek hangulatú összecsapáson tizenhat ponttal győzött a vendég címvédő Sopron Basket, miután a félidei döntetlen állás után 8-25-re megnyerte a harmadik negyedet. A Milics-Evans duó nélkül is hatalmasat küzdő KSC-ből Studer Ágnes volt a legeredményesebb 15 ponttal és 6 gólpasszal.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 10. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – SOPRON BASKET 74-90 (21-19, 23-25, 8-25, 22-21)
Szekszárd, 1100 néző. Vezette: Földházi, Kapitány, Mészáros.
SZEKSZÁRD: STUDER 15/3, Friskovec 8/6, Mányoky 8/3, Gereben 6, Goree 12. Csere: KRNJICS 10, Miklós 8/6, Bálint 7/3. Edző: Djokics Zseljko.
SOPRON: JANUARY 16/12, Varga S., WILLIAMS 16/9, BROOKS 15/3, Határ 14. Csere: VARGA A. 14/3, Fegyverneky 9/3, Jovanovics 4, Gaye 2. Edző: Gáspár Dávid.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6-7. 6. p.: 14-16. 11. p.: 25-21. 14. p.: 32-27. 18. p.: 38-38. 22. p.: 46-47. 26. p.: 46-63. 30. p.: 52-69. 34. p.: 56-76. 38. p.: 65-83.
Kipontozódott: Határ (36. p.).
MESTERMÉRLEG
Djokics Zseljko: – Kár, hogy nem közvetítette a tévé a mérkőzést, azt gondolom, ez olyan meccs volt, amit mindenki élvezett volna. Az első félidőben kitűnő dobóformát mutatott mindkét csapat, a Sopron végül negyvenegy százalékkal dobta a hármasokat, ami egy játékostól is kiemelkedő, nemhogy egy csapattól. Ki kell emelnem Varga Alízt, ő jelentette a pluszt a két fél között. A harmadik negyedben nem reagáltunk jól a Sopron agresszivitására, utána már csak futottunk az eredmény után. Nagyszerű volt a hangulat, Nikolina Milics és Dana Evans nélkül is megmutattuk a karakterünket. Nem vagyok boldog, de elégedett lehetek.
Gáspár Dávid: – Ennek a győzelemnek különösen örülök, mert az elmúlt két mérkőzésen viszonylag gyengébb ritmusba kerültünk. E találkozó több szakaszában azt éreztem, hogy támadásban kezdtünk visszatalálni a jó útra, védekezésben viszont ezúttal alulteljesítettünk. Nagyszerűen játszott a Szekszárd, borzasztóan jól dobott, bátran játszott. Kemény csata volt, szórakoztató mérkőzést láthatott a közönség.