Bár a harminckilencedik percben még egy ponttal vezettünk a friss Euroliga-győztes Sopron Basket otthonában, az utolsó pillanatok a hazaiaknak kedveztek, akik így végül 73-71-re győztek. Csapatunkból Nikolina Milics 22 pontot, 9 lepattanót és 4 gólpasszt, Miklós Melinda pedig 5/6-os tripla mutatóval 17 pontot szerzett.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT RÁJÁTSZÁS DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
SOPRON BASKET – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 73-71 (18-13, 23-15, 20-28, 12-15)
Sopron, 1200 néző. Vezette: Kapitány, Tőzsér, Varga-Záray.
SOPRON: FEGYVERNEKY 12/6, JANUARY 13/6, Williams 9, Brooks 6, HATÁR 17. Csere: Jovanovics 5/3, Dolson 8, Czukor, Varga A. 3/3. Edző: Gáspár Dávid.
SZEKSZÁRD: MIKLÓS 17/15, Friskovec, Mányoky 4, GOREE 12, MILICS 22/3. Csere: STUDER 14/6, Morgan, Bálint 2, Horváth, Holcz. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2-4. 4. p.: 9-4. 7. p.: 12-6. 9. p.: 16-8. 11. p.: 18-15. 14. p.: 23-21. 20. p.: 41-28. 21. p.: 41-33. 22. p.: 43-37. 24. p.: 47-44. 28. p.: 55-48. 32. p.: 61-63. 33. p.: 66-63. 37. p.: 68-68. 40. p.: 70-71.
Kipontozódott: Miklós (35. p.), Czukor (36. p.).
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Sopron javára.
Gáspár Dávid: – Nagyon kemény meccs volt, de nem is számítottam másra. Nagyon jó versenyszellemű csapat a Szekszárd, bő és gazdag taktikai repertoárral rendelkezik mindkét oldalon. Abban bízom, hogy a következő mérkőzésen gyorsabban reagálunk bizonyos helyzetekre, és nem kapunk egy negyed alatt 28 pontot. Gyorsabb döntéshozatalokat várok támadásban, noha a szekszárdi katlanban még nehezebb dolgunk lesz, ám el kell bírnunk a nyomást. Biztosan sok soproni szurkoló is elkísér majd bennünket.
Djokics Zseljko: – Krnjics Szara nélkül nehéz helyzetben vagyunk, büszke vagyok a csapatomra, hogy így is ezen a szinten játszott. Az első félidőben látszott, nem hisszük el, hogy meccsben lehetünk a Sopron ellen, utána Miklós Melinda élessége és bravúros kosarai visszaadták a reményünket. Nem vagyok elégedett azzal, hogy az egyik játékvezető szinte nem is fúj a sípjába, hiszen így a másik kettőnek nagyon nehéz feladata van, de ezzel nem szeretnék többet foglalkozni. Újítanunk kell, Szekszárdon is szeretnénk jó meccset játszani és nyerni, bár nem könnyű a Sopron ellen, nagyon jó csapat, ezúttal Dolson adott pluszt a játékához.