Jó védekezéssel negyven pontos sikert arattunk a PINKK Pécsi 424 elleni előrehozott bajnoki mérkőzésen. Csapatunk legjobb dobója Sydney Wallace lett 18 ponttal, míg a szezonban először pályára lépő Miklós Melinda 10 ponttal, 6 gólpasszal, 5 lepattanóval és 3 labdaszerzéssel mutatkozott be.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 18. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – PINKK PÉCSI 424 91-51 (28-15, 25-14, 22-10, 16-12)
Szekszárd, 800 néző. Vezette: Tőzsér, Farkas, Kovács.
SZEKSZÁRD: Studer 7/3, Boros 10/3, Vivians 2, MÁNYOKY 11/9, Goree 4. Csere: WALLACE 18/3, HEBARD 10, MIKLÓS 10/6, Holcz 9/3, Bálint 2, Horváth 6, Szücs 2. Edző: Djokics Zseljko.
PÉCS: SZÜCS 17/9, ZSIVALJEVICS 9, Vincze 3, Zsilinszki 10/6, Ljubinec 6. Csere: Bojtár, Horváth, Kovács 4, Borbás 2, Temes, Pucz. Edző: Kovács Dénes.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6-4. 6. p.: 11-12. 8. p.: 20-12. 12. p.: 32-22. 15. p.: 42-22. 18. p.: 48-24. 22. p.: 61-29. 26. p.: 66-34. 30. p.: 75-39. 33. p.: 77-43. 37. p.: 89-48.
Kipontozódott:
Djokics Zseljko: – Munkában vagyunk, vannak elemek, amiken látszott, hogy fejlődtünk. Két fontos dolog történt, az egyik, hogy el tudtam osztani a játékperceket, nagyjából mindenki húsz percet kapott, és élni is tudott a lehetőségével. A másik, hogy Miklós Melinda hosszú kihagyás után ismét pályára tudott lépni.
Kovács Dénes: – Jól kezdtük el a mérkőzést, aztán sokkal agresszívebben tudott játszani a hazai csapat. Már a negyedik meccsen követjük el ugyanazokat a hibákat, egyszer a védekezésünk jó, máskor a támadásunk elfogadható, de valamiben mindig hatalmas hiba van, amit szeretnénk kijavítani.

Képek: Jantner Zsolt