Telt ház és igazi rájátszás hangulat fogadta Szekszárdon az NKA Univesitas PEAC csapatát a negyeddöntő párharc második mérkőzésén. A találkozón három híján száz pontot dobva sima rajt-cél győzelmet arattunk, így továbbjutottunk a bajnokság elődöntőjébe.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT RÁJÁTSZÁS NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – NKA UNIVERSITAS PEAC 97-74 (30-12, 20-22, 23-17, 24-23)
Szekszárd, 1100 néző. Vezette: Cziffra, dr. Mészáros, Nyilas.
SZEKSZÁRD: STUDER 12/3, DUDÁSOVÁ 20/9, WALLACE 14/9, Mányoky 11/3, GOREE 11. Csere: Miklós 12/6, KRNJICS 14, Horváth 1, Bálint, Boros 2, Holcz, Szücs. Edző: Djokics Zseljko.
PÉCS: Szücs 3/3, Wentzel 6/3, Calhoun 10/9, Gwathmey 2, KISS 15/3. Csere: KATANICS 10, Simon 6/6, Sanchez 8/3, OLAWUYI 14, Rátkai, Laczkó. Edző: Jovan Gorecs.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7-0. 5. p.: 12-3. 8. p.: 19-6. 13. p.: 31-16. 17. p.: 43-27. 19. p.: 50-30. 23. p.: 54-38. 27. p: 63-44. 30. p.: 73-51. 34. p.: 77-59. 38. p.: 87-71.
Kipontozódott:
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Szekszárd javára.
Djokics Zseljko: – Örömkosárlabdát játszottunk, mióta Szekszárdon vagyok, ez volt a legjobb támadójáték, amit produkáltunk. Heten értek el két számjegyű pontot, és kiosztottunk huszonöt gólpasszt. Egész szezonban ezért dolgoztunk, hogy a négy közé jussunk. Ez hét év alatt hatodszor sikerült. Ha így tudunk játszani, akkor nem szabad megállni, ilyen produkcióval az Euroliga-győztes ellen is lehet keresnivalónk.
Jovan Gorecs: – Az első perctől kezdve nem volt esélyünk, amit a dobószázalékok is mutatnak. A Szekszárd olyan csapat, amelyik a negatív dolgokból is tud erőt meríteni, ezt most a saját bőrünkön tapasztaltuk meg. Szeretnénk megszerezni az ötödik helyet.