Újabb fantasztikus hangulatú, telt házas mérkőzést rendeztünk Szekszárdon, melyet a huszoneggyel több büntető kísérlethez jutó Sopron Basket 42-67-re megnyert. A bronzéremért a jelenleg 1-1-re álló Győr-DVTK párharc vesztesével mérkőzünk.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT RÁJÁTSZÁS ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – SOPRON BASKET 42-67 (11-9, 7-17, 12-18, 12-23)
Szekszárd, 1100 néző. Vezette: Földházi, Mészáros, Ádám.
SZEKSZÁRD: Studer 4, Dudásová 4/3, Wallace 6, GOREE 12, Krnjics. Csere: MIKLÓS 10/6, Mányoky 2, Bálint, Boros 3/3, Horváth, Holcz 1, Szücs. Edző: Djokics Zseljko.
SOPRON: FEGYVERNEKY 9/3, Turner 6, Czukor 4, BROOKS 12/3, MAGBEGOR 8. Csere: Kunek 15/9, Böröndy 7/3, Sztankovics 6, Varga. Edző: Gáspár Dávid.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2-7. 8. p.: 6-9. 13. p.: 11-13. 15. p.: 13-18. 18. p.: 16-24. 22. p.: 20-28. 26. p.: 22-39. 30. p: 30-44. 33. p.: 30-47. 37. p.: 39-55.
Kipontozódott: Miklós (36. p.).
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Sopron javára.
Djokics Zseljko: – Sok eladott labdával játszottunk, amik egy része nem kikényszerített hibából adódott. Ami érdekes volt számomra, hogy míg mi hat büntetőt dobhattunk, addig a Sopron 27-et. Egy ilyen kevés pontos mérkőzésen ez döntő tényező.
Gáspár Dávid: – Gratuláció illeti a játékosaimat, mert végig koncentráltak voltak és odatették magukat. A védekezésünk jól működött, és bár az első negyedben akadozott a gépezet, utána beestek a dobások és a kiharcolt előnyünkkel kontrolláltuk a mérkőzést. Borzasztóan fontos, hogy a rájátszás-ban mennyit lehet pihenni és regenerálódni két párharc között. Azzal, hogy a második mérkőzésen lezártuk az elődöntőt, nyertünk magunknak egy kis időt.

Képek: Jantner Zsolt