Lassú kezdés után a második negyedtől átvettük az irányítást a VBW CEKK Cegléd elleni mérkőzésen, és végül ötvenkét pontos hazai sikert értünk el. A palánkok alatt Jacinta Monroe (22 pont, 7 lepatttanó), Ana Vojtulek (16 pont, 12 lepattanó) és Krnjics Szara (14 pont, 11 lepattanó) is domináns teljesítményt nyújtott.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 2. FORDULÓ
TARR KSC SZEKSZÁRD – VBW CEKK CEGLÉD 92-40 (16-16, 30-5, 21-9, 25-10)
Szekszárd, 800 néző. Vezette: Kapitány, Gruber, Nepp.
SZEKSZÁRD: Horváth 5/3, Boros 4, HOLCZ 13/3, VOJTULEK 16, MONROE 22. Csere: Theodoreán 2, Árvai, Sztanacsev 10/6, Mányoky 6/6, KRNJICS 14. Edző: Djokics Zseljko.
CEGLÉD: RAKITA 14/6, Czank 3/3, Farkas 5/3, Szerelem-Kobolák 2, Barnai 2. Csere: Szirony 6/6, Vincze 8/6, Andi, Horváth, Viszmeg, Nagy, Filipowicz. Edző: Lo Elhadji Malick.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6-4. 9. p.: 12-16. 12. p.: 22-16. 17. p.: 35-16. 21. p.: 51-21. 24. p.: 59-21. 30. p.: 67-30. 33. p.: 77-30. 38. p.: 88-35.
Kipontozódott:
Djokics Zseljko: – Örülök, hiszen a belső embereink eredményesen játszottak, hárman ötvenkét pontot szereztek. Ez azt mutatja, hogy az a kosárlabda, amit játszunk, jól működik. Sikerült a szerzett labdákat gyors indításokkal befejezni, emiatt is lett ilyen sima a vége. Sajnos több volt az eladott labdánk, mint kellett volna, összességében azonban dicséret illeti a csapat védekezését, különösen az elzárásoknál.
Lo Elhadji Malick: – Az nem meglepetés, hogy a Szekszárd megnyerte ezt a mérkőzést, hiszen erősebb csapata van, mint nekünk. A különbség miatt azonban csak magunkat hibáztathatjuk, huszonhat eladott labdával nem lehet meccsben maradni, főleg, ha az ellenfél ilyen gyors játékot játszik. Szeretném itt megragadni az alkalmat és megemlíteni, hogy a két férfi játékvezető nem volt elegáns, ők nem bírálhatják felül a videóbírós kérésemet, akárhogy is áll a játék.