Hiába vezettünk az első negyedben 13-25-re, a házigazda spanyol Movistar Estudiantes először kiegyenlített, majd az utolsó játékrészben tizennégy pontos győzelmet aratott az Ana Vojtulek, Nikola Dudásová, Holcz Rebeka és Szücs Gréta nélkül felálló csapatunk ellen.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA ALAPSZAKASZ K-CSOPORT, 2. FORDULÓ
MOVISTAR ESTUDIANTES – TARR KSC SZEKSZÁRD 83-69 (17-25, 21-14, 23-18, 22-12)
Madrid, 1000 néző. Vezette: Ninkovics (szerb), Vavrová (cseh), Van Hoye (belga).
ESTUDIANTES: Camilión, Mollenhauer 4, Mawuli 11/6, Erauncetamurguil 8, Massey 10. Csere: Méndez 4, De Santiago 9/3, TREFFERS 13/3, WHITTLE 18/9, Zaragoza 4, Saravia 2. Edző: David Gallego.
SZEKSZÁRD: Sztanacsev 15/9, BOROS 19/6, Theodoreán 3/3, Mányoky, Krnjics 6. Csere: Horváth 9/9, Miklós 4, Monroe 13. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 7-4. 7. p.: 9-18. 9. p.: 11-23. 12. p.: 26-27. 15. p.: 33-31. 18. p.: 35-39. 27. p.: 54-50. 33. p.: 71-57. 38. p.: 79-69.
Kipontozódott:
MESTERMÉRLEG
Djokics Zseljko: – Jól kezdtük a meccset, aztán szépen lassan elfogytunk. Az elmúlt egy hétben nem tudtunk rendesen edzeni, sok a betegünk, alig bírtunk összeszedni tíz embert a mérkőzésre. Az energiát tekintve nem tudtunk partiban lenni az ellenféllel, az Estudiantes jó csapat, kihasználta az erejét, negyvenegy huszonkettőre megnyerte a lepattanóharcot, ami ezen a szinten nagy különbség. Hatvankilenc ponttal lehet nyerni, de ahhoz jobb védekezés kell, több mint nyolcvanat kaptunk, ám semmi rosszat nem mondhatok a csapatra, ameddig bírtuk, jól játszottunk.