A válogatott szünet kapcsán szombaton délben a Szekszárd Városi Sportcsarnokban zárt kapus felkészülési meccset játszottunk az NKA Universitas Pécs együttesével. A találkozón a 23 pontot és 12 lepattanót gyűjtő Kathryn Westbeld, illetve a 11 perc alatt 14 pontot szóró Jacinta Monroe vezetésével 80-68-as győzelmet arattunk.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
TARR KSC SZEKSZÁRD – NKA UNIVERSITAS PÉCS 80-68 (20-20, 23-16, 16-16, 21-16)
Szekszárd, zárt kapuk mögött. Vezette: Rácz, Arató, Bálind.
SZEKSZÁRD: Sztanacsev 5/3, Miklós 9/3, Boros 14/3, Westbeld 23/9, Krnjics 8. Csere: Monroe 14, Theodoreán 4, Bernáth 2, Szücs 1. Edző: Djokics Zseljko.
PÉCS: Szmailbegovics 16/12, M. Williams 16/6, Simon 9/9, Mérész 7, P. Williams 8. Csere: Olawuyi 5, Kiss 4, Tadic 3, Orbán. Edző: Jovan Gorecs.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 12-12. 9. p.: 20-19. 13. p.: 20-27. 17. p.: 31-33. 19. p.: 36-36. 20. p.: 43-36. 25. p.: 49-46. 28. p.: 59-46. 35. p.: 69-64.
Kipontozódott: Miklós (39. p.).
Djokics Zseljko: – Köszönjük a Pécsnek, hogy eljöttek hozzánk edzőmeccset játszani! Ahogy a szezon során számos alkalommal, ezúttal már két hete nem tudunk teljes létszámban edzeni, ezért is volt fontos, hogy most öt-öt ellen kosárlabdázzunk. Bár voltak hibáink, az edzésen eddig csak három-három, illetve négy-négy ellen gyakorolt taktikai dolgokat finomítani tudtuk. Jövő szombaton újabb fontos bajnoki mérkőzés vár ránk a TFSE ellen, amire szeretettel várjuk a szurkolóinkat.