Harminc percnyi kiegyenlített küzdelem után ragadtuk magunkhoz az irányítást a Vasas Akadémia otthonában, ahol Horváth Zsófia irányításával végül sima, 60-75-ös győzelmet arattunk. Csapatunk legjobb dobói Kathryn Westbeld (23 pont, 10 lepattanó), Jacinta Monroe (12 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz) és Miklós Melinda (13 pont, 8 lepattanó, 4 labdaszerzés) voltak.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 14. FORDULÓ
VASAS AKADÉMIA – TARR KSC SZEKSZÁRD 60-75 (17-14, 16-18, 20-19, 7-24)
Pasaréti út, 222 néző. Vezette: Minár, Nyilas, Jankovics.
VASAS: Taylor 6/3, Gelei 1, Szerencsés 4, Jáhni 11/9, Budácsik. Csere: ALLEN 18/6, MADÁR E. 13/3, Salamon 4, Boros 3, Tóth, Villányi, Madár K. Edző: Milos Pavlovics.
SZEKSZÁRD: Sztanacsev 8, MIKLÓS 13/6, Boros 6, WESTBELD 23/3, Krnjics 2. Csere: Szücs 3/3, Theodoreán 2, MONROE 12, Horváth 6/3, Bernáth, Mányoky. Megbízott edző: Horváth Zsófia.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5-2. 8. p.: 15-14. 14. p.: 25-16. 17. p.: 26-25. 23. p.: 43-44. 28. p.: 50-48. 33. p.: 56-59. 37. p.: 56-71.
Kipontozódott: Budácsik (37. p.).
Milos Pavlovics: – Keserédes érzéseim vannak, hiszen először tudtunk ilyen sokáig meccsben maradni egy nálunk sokkal erősebb csapat ellen. Harminc percen keresztül tartottuk magunkat a megbeszéltekhez és kifejezetten jól játszottunk, de el kell hinnünk, hogy többre is képesek vagyunk.
Horváth Zsófia: – Fontos volt ez a mérkőzés, ezért nagyon örülök a győzelemnek. Nehéz rangadó után jöttünk Pasarétre a Vasashoz, amely mindig motivált és nehéz ellenfél. Számítottunk arra, hogy nem az első félidőben dől el a találkozó, az utolsó negyedben sikerült pluszenergiát mozgósítanunk, ami győzelmet ért.