Tíz pontos vereséget szenvedett Miskolcon a Gereben Lívia nélkül felálló Atomerőmű KSC Szekszárd, miután 51-36-ra elvesztette a lepattanó párharcot. A csapatból ezúttal is Erica McCall (19 pont, 8 lepattanó, 2 blokk) nyújtotta a legjobb teljesítményt.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 9. FORDULÓ
ALIUNVENT DVTK – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 83-73 (14-12, 24-10, 20-22, 25-29)
Miskolc, 1100 néző. Vezette: Kapitány, Ádám, Tóth.
MISKOLC: Medgyessy 12, Kányási 4, WALKER-KIMBROUGH 11, Sulciute 7/3, MOKANGO 15. Csere: Skorics 8, Szabó 4, ZELE 22/6, Kiss. Edző: Cziczás László.
SZEKSZÁRD: Studer Á. 8/6, ELDEBRINK 15/3, Theodoreán 6/6, MCCALL 19, Bishop 12/3. Csere: Mansaré, Jovanovics 6/3, Kiss, Bálint 7, Studer Zs. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4-0. 6. p.: 4-7. 14. p.: 20-15. 19. p.: 33-21. 25. p.: 49-31. 29. p.: 53-40. 33. p.: 65-47. 36. p.: 69-57. 39. p.: 75-66.
Kipontozódott: Bishop (38. p.), McCall (40. p.) ill. Zele (39. p.), Medgyessy (40. p.), Mokango (40. p.).
MESTERMÉRLEG
Cziczás László: – Nagyon nagy taktikai csata zajlott, két remekül felkészített csapat küzdött egymással. Egy-egy meghatározó játékos hiányzott, ezt is figyelembe kellett venni a rotálásnál. Nem játszottunk igazán jól, ezért is nagyon értékes a győzelem. Az út elején járunk, jó pozícióban vagyunk, de messze még a cél, a legjobb négy közé jutás.
Djokics Zseljko: – Fantasztikus hangulatban magas színvonalú meccset játszottunk. Szeretem az ilyen harcos mérkőzéseket. Jól kezdtünk, Medgyessy Dóra gyorsan összeszedett három faultot, ez a kezünkre játszott, de a második negyedben a hazaiak cserepadja, elsősorban Zele Dorina remekül szállt be. Ott el is veszítettük a meccset, a második félidőben elfelejtettük az alaptaktikát, mentünk az eredmény után, próbáltunk improvizálni. A lányok mindent megtettek, de ez már nem volt elég a fordításhoz.