Sima győzelmet aratott a VBW CEKK Cegléd otthonában az Ivana Dojkicot nélkülöző Atomerőmű KSC Szekszárd, így 17-5-ös mérleggel zárta az alapszakaszt. Theodoreán Alexandráék a Győr Ludovika Arénában aratott sikerének köszönhetően harmadik kiemeltként várhatják a rájátszást.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 21. FORDULÓ
VBW CEKK CEGLÉD – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 58-73 (13-24, 18-17, 18-17, 9-15)
Cegléd, 400 néző. Vezette: Fodor, Lengyel, Vida.
CEGLÉD: SWANIER 19/3, Gorjanácz 4/3, Szirony, SZOTIRIU 8, HIGGINS 14/3. Csere: Böröndy D. 3, Révész L. 2, Licskai 4, Kobolák 4, Viszmeg. Edző: Gabriel Carrasco.
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 11/6, Marshall 7, Miklós 3/3, Bálint 6/3, RUZICKOVÁ 17/3. Csere: MCCALL 14/3, Krnjics 2, Theodoreán 3/3, Studer Zs. 10/3, Holcz, Horváth. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8-9. 8. p.: 12-19. 12. p.: 14-27. 16. p.: 24-33. 19. p.: 29-41. 23. p.: 33-45. 26. p.: 40-54. 30. p.: 49-58. 34. p.: 52-62. 38. p.: 54-70.
Kipontozódott: Szotiriu (38. p.).
Gabriel Carrasco: – Voltak momentumok, amikor úgy tűnt, talán vissza tudunk jönni a meccsbe, nyolc pontra felzárkóztunk, de az utolsó negyedben nagyon kevés pontot szereztünk és így nem volt esélyünk. Küzdött a csapat, de ez nem volt elég.
Djokics Zseljko: – Az utóbbi meccseken jó ritmusba kerültünk, ezt a mérkőzést is végig kontrolláltuk és meg tudtuk nyerni. Gratulálok a játékosaimnak a győzelemhez és hogy a kemény munka eredményeként bejutottunk a legjobb négy közé az alapszakasz végén.