A KSC U16-os csapata vasárnap délután Miskolcra utazott, ahol a DVTK vendége volt. Harsányi Máriáék Holcz Rebeka nélkül sajnos egy negyven pontos vereségbe szaladtak bele. Javítási lehetőség csütörtökön a Vasas otthonában.

DVTK AKADÉMIA/A – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 99-59 (25-19, 23-14, 32-11, 19-15)
SZEKSZÁRD: SZÜCS 15, NÉMETH 10, Piukovits 9, Sámóczi 6, Villányi 5/3. Csere: Horog 6, Wolf 4, Bárányos 2, Bodócs 2, Berekali, Dávid, László. Edző: Harsányi Mária.

“Vasárnap Miskolcon játszottuk a kadett keresztjáték hatodik mérkőzését, ahol csúnya, megalázó vereséget szenvedtünk. Azt azért reálisan látni kell, hogy Holcz Rebeka nélkül ez a csapat csak a B-döntőre hivatott. Ezen a meccsen a harmadik negyed volt a rettenetes (32-11), csupán az utolsó játékrész volt vállalható (19-15). Sorra adtuk el a labdákat, amiből a házigazdák ziccereztek. 42 eladott labdával csak ilyen eredményt lehet elérni. A védekezésünk is roppant gyenge volt, a játék minden elemében a DVTK dominált.
Csupán a serdülő korú Szücs Gréti (15 pont, 6 lepattanó, 6 kiharcolt fault, 3 blokk, 25 IBM), illetve Németh Lili (10 pont, 10 lepattanó (dupla-dupla), 3 blokk, 17 IBM) igyekezetét lehet megemlíteni, de ez is kevés volt a szorosabb eredmény eléréséhez. Dolgozunk tovább, és meglátjuk, mire lesz elég.”