Az egy órás csúszással kezdődő Ludovika-FCSM Csata elleni találkozón az Atomerőmű KSC Szekszárd huszonegy pontos győzelmet aratott. Djokics Zseljko csapatából ezúttal a hibátlanul dobó Maja Skorics (19 pont, 6 lepattanó, 6 gólpassz, 4 labdaszerzés) volt a leginkább dicsérhető.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 8. FORDULÓ
LUDOVIKA-FCSM CSATA – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 78-99 (15-30, 21-27, 14-24, 28-18)
Ludovika Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Tőzsér, Csabai-Kaskötő, Nagy.
CSATA: HORVÁTH 4, LELIK 13/3, Böröndy 8, Mányoky 14/6, ZEMPARE 13/3. Csere: Hegedűs 6, ANGYAL B. 14/9, Angyal N. 6, Farkas. Edző: Tursics Krisztián.
SZEKSZÁRD: Theodoreán 11/3, Miklós 2, SKORICS 19/3, BÁLINT 15/3, GOREE 12. Csere: Studer 5, Friskovec 9/6, ZELE 11, RENCZES 4, Szabó 5/3, Gereben 4, Holcz 2. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2-11. 8. p.: 15-23. 14. p.: 21-42. 18. p.: 30-55. 23. p.: 40-65. 27. p.: 46-75. 33. p.: 62-86. 37. p.: 71-93.
Kipontozódott: Hegedűs (23. p.).
MESTERMÉRLEG
Tursics Krisztián: – Nagyon puhának bizonyultunk védekezésben, az első félidőben demoralizáló volt a játékunk, a szekszárdiak tulajdonképpen már az első negyedben eldöntötték a találkozó sorsát. Azok a dolgok, melyekben az utóbbi időben fejlődtünk, az egy-egy elleni védekezés, a lepattanózás, mind csődöt mondtak.
Djokics Zseljko: – Örülök annak, hogy a meccs csúszása nem zökkentett ki bennünket és sikerült úgy kezdenünk, mint egy gyorsvonat, ennek köszönhetően az első tíz percben szinte el is dőlt a mérkőzés. Erica McCall és Krnjics Szara hiányában jól alkalmazkodtunk a tulajdonképpen center nélküli játékhoz, jól védekeztünk, sokat futottunk, a huszonkilenc assziszt meg önmagáért beszél. A Csatának sem volt könnyű a helyzete, hiszen kiesett egy magasembere, de összességében nagyon örülök annak, hogy játszottunk és játszani tudtunk.