Huszonhárom pontos vereséget szenvedett az Atomerőmű KSC Szekszárd a veretlen éllovas Sopron Basket otthonában. Djokics Zseljko csapatából ezúttal csak Studer Ágnes nyújtott két számjegyű dobóteljesítményt (15 pont, 8 kiharcolt fault).

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 3. FORDULÓ
SOPRON BASKET – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 79-56 (21-18, 23-7, 16-13, 19-18)
Sopron, zárt kapuk mögött. Vezette: Cziffra, Papp, Horváth.
SOPRON: January 14/3, Varga S. 2, Williams 8/3, BROOKS 18/3, KRAJISNIK 12. Csere: Fegyverneky 11/3, Varga A. 6, Walker, Czukor, Határ 8. Edző: Gáspár Dávid.
SZEKSZÁRD: STUDER 15/3, Miklós, Skorics 3/3, Goree 8, Krnjics 4. Csere: Zele 5/3, Friskovec 5, Bálint 2, Theodoreán 2, Szabó 8/6, McCall 4. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3-4. 5. p.: 11-11. 12. p.: 25-18. 15. p.: 29-21. 18. p.: 38-23. 22. p.: 46-28. 25. p.: 52-28. 28. p.: 55-36. 32. p.: 60-41. 35. p.: 73-45. 38. p.: 77-50.
Kipontozódott: Zele (38. p.).
MESTERMÉRLEG
Gáspár Dávid: – Alaposan felkészültünk a mérkőzésre, ahogy azt mindig is tesszük. Tiszteljük ellenfelünket, amely mély kerettel és minőségi játékosokkal rendelkezik. Tudtuk, hogy nehéz lesz. Harcos játékot kértem a lányoktól, az ellenfél játékának olvasását, gyenge pontjai kihasználását. Elégedett vagyok a munkájukkal! Jó meccs volt, kontrolláltuk a találkozót, és a különbséggel is elégedettek lehetünk. Sok sikert kívánok a Szekszárdnak az Európa-kupa-buborékra! Remélhetőleg minden magyar csapat eredményesen képviseli majd hazánkat a januári tornákon.
Djokics Zseljko: – Támadásban jól kezdtünk, néhány alapelemet, amelyen mostanában dolgozunk, jól kiviteleztünk, de ha az utolsó pillanatokban nem figyelsz, akkor a másik csapat önbizalmát növeled. Ez történt a második negyed során. A nagyszünet után fura érzésem volt a csapatom játékát látva. Mintha egy edzőmeccsen lettünk volna… Ezen kicsit tudtunk változtatni, visszahozva a rangadó-érzést. Vannak problémáink, de remélem, az idő meghozza a minőséget a játékunkban. Sok sikert kívánok a Sopronnak az előtte álló Euroliga-feladatokra!