Huszonegy pontos vereséget szenvedett az Atomerőmű KSC Szekszárd a Sopron Basket ellen, így a bronzéremért küzdhet a Magyar Kupában. A pénteki találkozó legeredményesebb szekszárdi játékosa Studer Ágnes lett 18 ponttal, 4 lepattanóval, 5 gólpasszal és 3 labdaszerzéssel.

NŐI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA, ELŐDÖNTŐ
SOPRON BASKET – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 77-56 (33-20, 11-13, 17-9, 16-14)
Gabányi-sportcsarnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Kapitány, Mészáros, Goda.
SOPRON: JANUARY 11/9, Fegyverneky 2, WILLIAMS 19, BROOKS 19/9, Határ 10. Csere: KRAJISNIK 14/3, Walker 2, Varga A., Czukor, Varga S. Edző: Gáspár Dávid.
SZEKSZÁRD: STUDER 18/6, Friskovec, Gereben 5, McCall, Goree 7. Csere: Krnjics 10, Miklós, BÁLINT 11/3, Zele 2, Theodoreán 3/3. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12-7. 8. p.: 26-11. 12. p.: 35-22. 16. p.: 39-28. 19. p.: 44-30. 25. p.: 51-33. 29. p.: 58-37. 33. p.: 67-50. 38. p.: 71-56.
Kipontozódott: Walker (32. p.).
Gáspár Dávid: – Kemény mérkőzés volt, mindkét együttes brutális versenyszellemben játssza nemcsak a meccseit, hanem minden stábtag is ebben a szellemben dolgozik. Az első negyedben hiába dobtunk sok pontot, az nem tetszett, hogy rengeteg második esélyt adtunk a Szekszárdnak, nem zártunk ki saját palánkunk alatt. Ezek a dolgok apróságokon, odafigyelésen múlnak. Érzésem szerint végig kontrolláltunk az összecsapást.
Djokics Zseljko: – Szomorú vagyok, hogy nem tudtuk felvenni a Sopron ritmusát, nem tudtunk alkalmazkodni a brusztolós kettő-kettő elleni játékához sem. A harmadik negyedben úgy éreztem, hogy visszajöhetünk a meccsbe, de túlságosan puhán védekeztünk. A statisztikai mutatókból egy lényeges dolgot szeretnék kiragadni. A Sopron huszonhárom gólpassza igazi csapatjátékot mutat, igazi remek edzői munka segítségével, amely Gáspár Dávid munkáját is dicséri.