Csalódást keltő vereséget szenvedtünk a Magyar Kupa elődöntőjében, miután a majd minden játékelemben jobban teljesítő DVTK tizenhét ponttal múlt felül bennünket. A házigazdák 10/23-as triplamutatójával szemben nekünk húsz kísérletből mindössze egy távolit sikerült értékesíteni.

NŐI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA, ELŐDÖNTŐ
DVTK – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 83-66 (13-26, 19-28, 19-12, 15-17)
Miskolc, 1000 néző. Vezette: Praksch, Nagy, Győrfy.
MISKOLC: VORPAHL 10/6, Aho 6/3, JOVANOVICS 23/9, GREEN 15, Kiss 5. Csere: KÁNYÁSI 11/3, Bacsó, Tóth, Oláh, BERNÁTH 13/9. Edző: Völgyi Péter.
SZEKSZÁRD: Studer 11/3, Miklós, Bálint, Goree 10, Krnjics 13. Csere: MILICS 22, Morgan, Gereben 8, Mányoky, Friskovec 2, Holcz. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4-2. 4. p.: 8-3. 7. p.: 16-8. 13. p.: 30-13. 14. p.: 35-15. 16. p.: 41-19. 17. p.: 41-26. 27. p.: 66-39. 29. p.: 66-51. 32. p.: 71-51. 34. p.: 73-58. 36. p.: 78-58.
Kipontozódott: Studer (38. p.).
Völgyi Péter: – Az első félidőben elbizonytalanítottuk a Szekszárdot remek teljesítményünkkel. Ritkán adatik meg az, hogy hazai pályán egy csapat Magyar Kupa-döntőt játszik. Most gyorsan ki kell pihennünk magunkat, hiszen nyakunkon a finálé.
Djokics Zseljko: – El kell ismernem, hogy szenzációsan játszott a DVTK, amely az első félidőben ötvennégy pontot szerzett, és ez önmagáért beszél. A hazaiak hatvan százalékosan dobták a triplákat. Játékosaim sajnos nem értették meg egymást, ráadásul húsz triplakísérletünkből csak egy ment be.