Fantasztikus közönség előtt, hatalmas csatát hozott a bajnoki döntő párharc második összecsapása. Bár csapatunk a második félidőben hatalmas energiákat mozgósított az egyenlítésért, a vendégek sikerrel őrizték meg a második negyedben szerzett előnyüket, és végül négy pontos győzelmet arattak.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT RÁJÁTSZÁS DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – SOPRON BASKET 62-66 (15-13, 16-21, 17-17, 14-15)
Szekszárd, 1270 néző. Vezette: Cziffra, Praksch, Makrai.
SZEKSZÁRD: Studer, Miklós 5/3, Mányoky, GOREE 18, MILICS 17/9. Csere: Friskovec 11/9, Morgan 5/3, Bálint 6/3. Edző: Djokics Zseljko.
SOPRON: January 7/3, Fegyverneky 5/3, WILLIAMS 20/6, Brooks 12, HATÁR 15. Csere: Dolson 4, Varga A., Jovanovics, Czukor 3/3. Edző: Gáspár Dávid.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7-2. 6. p.: 7-9. 9. p.: 11-13. 13. p.: 15-18. 17. p.: 22-27. 18. p.: 28-27. 21. p.: 33-34. 24. p.: 35-45. 27. p.: 43-45. 30. p.: 48-51. 32. p.: 52-53. 36. p.: 54-61. 37. p.: 59-61. 39. p.: 59-65.
Kipontozódott:
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-0 a Sopron javára.
Djokics Zseljko: – Szenzáció, amit művelünk az Euroliga-győztes ellen! Köszönetet kell mondanom a szurkolóknak is, ez Szekszárd! Az újabb szoros vereség mellett egyetlen hiányérzetem Határ Bernadett sérülése. Rossz érzés, hogy az ellenfél engem hibáztat emiatt. Ez a döntő, nem fogjuk könnyen adni magunkat, de a határon belül teszünk mindent. Nem fogjuk feladni a párharcot, bár nem vagyunk könnyű helyzetben.
Gáspár Dávid: – Kemény mérkőzés volt, ahogy arra számítani lehetett és számítottunk is. A Szekszárd keményen játszott, nekünk pedig voltak periódusaink, amikor nehezen alkalmazkodtunk a játékstílushoz. Bízom benne, hogy a következő mérkőzés jobban fog a játékról szólni, tisztább lesz, kevesebb durvasággal és jobban ítélik majd meg a szabálytalanságokat.