Az U16-os KSC szerda délután a Garay Gimnázium tornatermében fogadta a Csata DSE 2010/C csapatát. Harsányi Mária és Kovács Andrea lányai a szombati idegenbeli mérkőzés után ezúttal simábban nyertek a fővárosiak ellen.

TARR KSC SZEKSZÁRD – Csata DSE 2010/C 74-48 (10-5, 15-12, 28-19, 21-12)
SZEKSZÁRD: NYÁRI 22/12, RÁCZ N. 15/6, Hencsik 12/3, Kófiás 10/3, Csapó 4. Csere: Kollár 9/3, Varga 2, Horváth, Ogunson-Bonnyai, Schiefer, Szabó. Edző: Harsányi Mária, Kovács Andrea.

“Szerdán a Garay Gimnáziumban játszottuk a tizenharmadik bajnoki meccsünket az alapszakaszban, ahol az ellenfél a Csata DSE 2010/C csapata volt. A szombati találkozóhoz képest jobban játszottunk, és végül magabiztos győzelmet arattunk a fiatal, serdülő korú fővárosiak ellen. Az első félidőben még fej-fej melletti küzdelem folyt a pályán, de végig mi vezettünk pár ponttal. A védekezésünk volt a jobb, támadásban, főleg a befejezésben sokat hibáztunk, így a pontszegény első félidőt 25-17-re nyertük. A második játékrészben a védekezésünk feljavult, többször remekül csapdáztunk, és labdákat szerezve könnyű kosarakat dobtunk. Viszont a felállt védelem ellen rossz döntéseket hoztunk, és gyenge százalékkal dobtunk, de így is fokozatosan nőtt a különbség. Nagyon akartunk, küzdöttünk, a 14 szerzett labdánk mellett csak 10 eladott labdánk volt (a múltkori 27-tel szemben). Emellett lepattanókban is jóval kisebb volt a különbség (36-44), míg az elmúlt meccsen (25-47). Ezek mind hozzájárultak ahhoz, hogy végül 74-48-ra megnyertük a mérkőzést. Továbbra is keményen kell dolgozni, hogy még az utolsó alapszakasz meccsünket is meg tudjuk nyerni a BEAC/B ellen, ami 2024. január 23-án, jövő kedden lesz a fővárosban. Hajrá lányaink!”

Képek: Somogyi Gábor