A remek formában lévő Marie Ruzicková (24 pont, 11 lepattanó, 5 gólpassz) vezérletével húsz pontos győzelmet aratott az Atomerőmű KSC Szekszárd a TFSE-MTK otthonában. Djokics Zseljkoék a csapat 44 lepattanójából 16-ot az ellenfél palánkja alatt szereztek meg.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 18. FORDULÓ
TFSE-MTK – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 68-88 (19-25, 10-17, 17-26, 22-20)
Városmajor, 150 néző. Vezette: Győrffy, Söjtöry, Kulcsár.
TFSE: CH. JENKINS 21/9, Bernáth 2, Süle 12/3, Németh 4, A. JENKINS 27/6. Csere: Arszenics 2, Doktor, Boros, Herman, Kováts. Edző: Magyar Bianka.
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 8/6, DOJKIC 19/6, Miklós 4, Bálint 5/3, RUZICKOVÁ 24/3. Csere: McCall 8, Krnjics 4, Theodoreán 3/3, MARSHALL 13. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7-10. 7. p.: 13-18. 13. p.: 26-27. 18. p.: 29-38. 24. p.: 33-51. 27. p.: 41-62. 33. p.: 55-70. 38. p.: 68-82.
Kipontozódott: McCall (37. p.).
MESTERMÉRLEG
Magyar Bianka: – Nagyon örülök, hogy a Szekszárddal tudtunk játszani, nagyon erős védekezést kaptunk, ami jó felkészülés volt a hétvégi Győr elleni mérkőzésre. Mindig jó a tolnaiakkal játszani, mert kulturált kosárlabdát játszanak. Becsülendő, hogy nem adtuk fel, a negyedik negyedben is sikerült felzárkóznunk kilenc pontra. Ahhoz, hogy ilyen erős csapatot meg tudjunk verni, kimagasló teljesítményekre van szükség. Ezúttal nem nagyon tudunk kiemelni senkit, aki a vállán húzta volna a csapatot. Csaknem kilencven kapott ponttal hazai pályán nem lehet meccset nyerni.
Djokics Zseljko: – Jól felkészültünk a TF játékából. A harmadik negyedig elégedett is voltam a csapattal, ott azonban a lányok úgy gondolták, vége a mérkőzésnek. Ezt nem nagyon szeretem, huszonkét pontot kaptunk az utolsó negyedben. Dolgoznunk kell rajta, hogy ne forduljon elő ilyen többet.