Bár több mint húsz ponttal is vezetett az Atomerőmű KSC Szekszárd a VBW CEKK Cegléd ellen, a vendégek az utolsó negyedben többször is felzárkóztak. A sikerből a jó formában lévő Goree Cyesha 24 ponttal, 10 lepattanóval és 9 kiharcolt faulttal vette ki a részét.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 9. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – VBW CEKK CEGLÉD 94-83 (22-20, 23-10, 24-25, 25-28)
Szekszárd, zárt kapuk mögött. Vezette: Söjtöry, Farkas, Pozsonyi.
SZEKSZÁRD: Theodoreán 4, Miklós 6, SKORICS 20/6, Bálint 11/9, GOREE 24. Csere: Studer 13/6, Friskovec 8/3, Zele 4, Szabó 2, Renczes, Gereben 2. Edző: Djokics Zseljko.
CEGLÉD: ORTIZ 21/3, Szirony, Szotiriu 15/6, Kobolák, MOORE 25. Csere: Révész, McBryde 11/9, Bozóki 11/3, Ruják, Gorjanácz, Viszmeg. Edző: Kosztasz Keramidasz.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 10-2. 5. p.: 12-8. 8. p.: 18-18. 12. p.: 25-24. 15. p.: 38-27. 18. p.: 40-28. 22. p.: 50-30. 27.p.: 64-42. 29. p.: 64-51. 33. p.: 72-66. 36. p.: 78-72. 38. p.: 88-81.
Kipontozódott: Szotiriu (30. p.), Ortiz (40. p.).
Djokics Zseljko: – Vagy túl korán elhittük, hogy húszpontos vezetésünknél “zsebben” a meccs, vagy az egy hét alatt lejátszott három találkozó vett ki túl sokat belőlünk. A végjáték miatt mérges vagyok, elemeznünk kell a látottakat.
Kosztasz Keramidasz: – Próbáltuk a saját játékunkat játszani, de ez az első félidőben csődöt mondott. Büszke vagyok a csapatomra, hogy húszpontos hátrányban sem adta fel, és “visszajött” a meccsbe. Ki tudja, hogy alakult volna a végjáték, ha a kipontozódó Szotiriu az utolsó negyedben is a pályán van…