A harmadik negyedben döntöttük el az NKA Universitas PEAC elleni bronzmérkőzést, miután az ebben a játékrészben kiharcolt tíz pontos előnyből a mérkőzés végéig hetet megőriztünk. Zala Friskovecék az előző napi gyenge dobóforma után most 12/32-es triplamutatót értek el.

NŐI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA, 3. HELYÉRT
NKA UNIVERSITAS PEAC – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 64-71 (17-18, 13-15, 14-24, 20-14)
Miskolc, 500 néző. Vezette: Varga-Záray, Földházi, Frányó.
PÉCS: DUDÁSOVÁ 14/6, Wentzel 4/3, Marshall 8/3, Nelson 9, KISS 23/3. Csere: Simon, Szücs 4, Brajkovics 2, Sarok. Edző: Csirke Ferenc.
SZEKSZÁRD: STUDER 15/12, FRISKOVEC 19/15, Gereben 5, Goree 7/3, MILICS 18. Csere: Bálint, Krnjics, Mányoky, Morgan 7/6. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0-3. 5. p.: 7-6. 8. p.: 13-18. 14. p.: 17-21. 16. p.: 23-25. 20. p.: 28-33. 24. p.: 32-45. 28. p.: 40-50. 29. p.: 40-54. 33. p.: 44-61. 37. p.: 54-64. 39. p.: 60-68.
Kipontozódott: Goree (40. p.).
Csirke Ferenc: – Győr, Sopron, Szekszárd sorrendben jöttek az ellenfelek, ha maradnánk egy edzőmeccsre a DVTK-val, letudnánk a négy legerősebb magyar csapatot. Minden meccsen odatettük magunkat, jó volt a védekezésünk. A Szekszárd erős belső poszton is, és most bedobta, amit legutóbb nem. Így is csak 71 pontot kaptunk, a támadásainkon kell javítani, mert mindig pozíciós játékot játszunk. Ha megtartjuk ezt az akaratot és védekezést, szép két hónap várhat ránk.
Djokics Zseljko: – Nagyon boldog vagyok és büszke a lányokra. Nagy gödörben voltunk, amiből igazi szekszárdi kosárlabdával másztunk ki. Csak harminc pontot kaptunk az első félidőben, sokkal jobban védekeztünk, mint legutóbb, sikerült hatástalanítanunk a PEAC kettő kettőit és átmeneti játékát, egyedül Kiss Virágot nem tudtuk megfogni. Bedobtunk 12 hármast, ha ez szombaton is sikerül, döntőzhettünk volna. Örülök, hogy sok szurkoló kísért el minket, hiszen Miskolc nincs közel Szekszárdhoz.