Az U11-es bajnokság következő fordulójában a 6. régió B-csoportját vasárnap klubunk rendezte meg a Dienes Valéria Általános Iskolában. A Horváth Vivien és Fekete Eszter irányította KSC A-csapat két fiú ellenfelével szemben egy vereséget (GYKSE Szekszárd/A) és egy győzelmet (NKA Pécs/B) ért el.

TARR KSC SZEKSZÁRD/A – GYKSE SZEKSZÁRD/A 44-67 (12-20, 11-10, 11-15, 6-14 – 4-8)
Szekszárd: MÁRTON 14, MIKÓCZI 8, CSIKI 7, Koltai-Kiss 4, Fricsi 3, Szabó 3, Lückl 2, Stoll 2, Tóth 1, Farner, Káldi, Módos-Krémer. Edző: Horváth Vivien, Fekete Eszter.

“A GYKSE ellen kezdtünk. Az első félidőben még tudtuk tartani a lépést a fiúkkal, azonban a harmadik negyedben kicsit elaludtunk. Sokszor lemaradtunk a védekezésben, nem sikerült leszednünk a lepattanó labdákat, amikből a fiúk könnyű kosarakat szereztek.”

TARR KSC SZEKSZÁRD/A – NKA PÉCS KENGURU FIÚ/B 70-64 (13-6, 16-20, 17-14, 16-16 – 8-8)
Szekszárd: SZABÓ 14, Márton 12, Lückl 11, MIKÓCZI 10, KOLTAI-KISS 9, FRICSI 6, Stoll 3, Csiki 2, Farner 1, Káldi 1, Módos 1, Tóth. Edző: Horváth Vivien, Fekete Eszter.

“A pécsi fiúk ellen jól kezdtünk, azonban a második negyedben sikerült felzárkózniuk, így a félidőben már csak három pont volt a két csapat között a különbség. Azonban a lányok egy percig sem adták fel, nem adtuk át a fiúknak a vezetést, végig küzdöttek, vetődtek, harcoltak minden labdáért. Az utolsó percig kiélezett meccset játszottunk, de a végén nekünk sikerült megszereznünk a győzelmet.
Nagyon büszke vagyok, hiszen az év eleje óta befektetett sok munkánknak meglett az eredménye, mi lettünk a régiónk legjobb leány csapata, ami azt jelenti, hogy bejutottunk a nyugati Régiós Jamboree-ra. Gratulálok a lányoknak!”