Szombat délután a Rátgéber Akadémia otthonába látogatott a KSC U18-as csapata. Harsányi Máriáék nagy csatában tizenkét pontos győzelmet arattak, így 7-1-re javították az alapszakaszbeli mérlegüket.

NKA PÉCS – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 56-68 (14-24, 16-10, 16-14, 10-20)
SZEKSZÁRD: MIKLÓS 25/6, VINCZE 14/6, POP 13/9, HORVÁTH 10, Holcz 4/3. Csere: Istókovics 2, Andi, Haag. Edző: Harsányi Mária.

“Szombaton Pécsett, az Akadémián játszottuk az idei nyolcadik junior bajnoki meccsünket az alapszakaszban.
Remekül kezdtük a mérkőzést: Miklós és Pop jóvoltából két triplával voltunk eredményesek. A hazaiak ezután kiegyenlítettek 6-6-ra, majd nagyon jó védekezéssel és precíz támadójátékkal 6-18-ra elhúztunk. A negyed hátralévő része kiegyenlített küzdelmet hozott, végül 14-24-es állással zártuk ezt a játékrészt. A második negyedet is mi kezdtük jobban, 18-30-ra elléptünk, de sok furcsa ítélet borzolta a kedélyeket, ami felhozta a hazaiakat. Fault problémákkal küzdöttünk, így a félidő végére 30-34-re felzárkóztak a pécsiek. A harmadik negyedben tovább kapaszkodtak a hazaiak, de a négy mezőnykosarukat leszámítva csak büntetőből dobtak pontokat, így a játékrész végére már csak két pont volt a különbség (46-48). A mindent eldöntő utolsó negyedben remekül küzdöttünk, csapatként játszottunk, és minden felzárkózási kísérletet visszavertünk. 10-20-ra nyertük a negyedet, és így egy nagyon fontos győzelmet arattunk a hazaiak ellen.
Együttesünket az NB1-es csapatban is szerepet kapó Miklós Melinda és Vincze Niki húzták. Előbbi, bár sokszor hárman fogták, 25/6 pontja mellé leszedett 4 lepattanót, kiharcolt 10 faultot (ezzel dupla-duplát ért el), volt 3 szerzett labdája és kiosztott 2 gólpasszt – összesen 26 IBM pontot gyűjtött. Utóbbi 14/6 dobott pontja mellé leszedett 11 lepattanót (ezzel ő is dupla-duplát jegyzett), kiosztott 5 gólpasszt és volt egy blokkolt dobása, ami 25 IBM pontot ért. Ki kell még emelni Horváth Dórit, aki 10 pontja mellé leszedett 10 lepattanót (ez is dupla-dupla), összesen 16 IBM pontja lett, illetve még Pop Anamarit, aki 13/9 pontja mellé leszedett 9 lepattanót és döntő pillanatokban dobta tripláit. Ő is 16 IBM pontot gyűjtött, de minden pályára lépő játékos nagyon küzdött és hozzásegítette a csapatot a győzelemhez. Bravó lányok, tovább ezen az úton!”