A KSC U14-es csapata szerda délután hazai pályán felkészülési mérkőzésen látta vendégül a PVSK Nemzeti Akadémia kadett-serdülő vegyes együttesét.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – PVSK NKA 86-53 (16-20, 30-5, 20-12, 20-16)
SZEKSZÁRD: KOLLÁR 32, KÓFIÁS 24, CSAPÓ 12, Schiefer 6, Horváth. Csere: SZABÓ 10, Pál 2, Pozsonyi, Varga. Edző: Harsányi Mária.

“Szerdán 15:30-as kezdéssel edzőmeccset játszottunk a PVSK kadett-serdülő vegyes csapata ellen. Három húzóemberünk (Nyári, Hencsik, Rácz) nélkül játszottuk a meccset, akik a kadett csapattal Szolnokon bajnoki mérkőzést játszottak. Így mind a kilenc játékosnak sok lehetőséget adtam a jövő hétvégi serdülő tornára készülve. Annak mi nyertük meg a rendezési jogát, így itthon harcolhatunk a nyolcas döntőbe jutásért.
Nagyon gyenge első negyedet produkáltunk, védekezésben lemaradtunk, támadásban pedig nagyon pontatlanok voltunk, így vendégein nyerték ezt a játékrészt (16-20). A második negyedben agresszív letámadásunkból labdákat szerezve, rendre kosárral fejeztük be támadásainkat, fordítottunk, majd fokozatosan elhúztunk, és 46-25-ös vezetéssel zártuk a félidőt. Hibák csúsztak a játékunkba, de így tovább növeltük az előnyünket, és végül magabiztos győzelmet arattunk a pécsiek ellen.
Nagyon szépen köszönjük nekik, hogy segítették a felkészülésünket!”